esnek olmayan vücut

evet sevgili arkadaşlarım,

acaba bir ben miyim ayakta dururken dizlerini kırmadan eğilerek ayak parmağına değemeyen? yoksa başkaları da var mı? çok uğraşırsam bir gün ben de ayak parmağıma değebilir miyim? boyum 1.87, kilom 72 bu arada. belki bundandır diye yazıyorum. teşekkürler.

surekli esneme hareketleri yaparak bir sure sonra esneklik kazanabilirsiniz. bir cocugunki kadar genis skalada yer almaz ama ayak parmaklariniza degmeyi birakin yere avuclarinizin icini degdirebilirsiniz. ornegin 3 ay pilates yapin, mis gibi olursunuz.

  • entrapmen  (20.04.12 15:41:08)
esneme ve gerilme hareketleri boşuna değil. sık sık yapman gerekiyor bunları esneyebilmek için. kendini gereceksin. 2 3 saniye gerik durup gevşeyeceksin. birkaç kez tekrarlamalısın bunu. bu şekilde yavaş yavaş açabilrsin kaslarını. kilon boyuna göre iyi sanki. bundan değildir, alışık olmamasındır. uğraşırsın şirinleri bile görebilirsin=)

  • dahinnotha  (20.04.12 15:41:47)
var var merak etme. yoga iyi esnetiyor diyorlar.

  • goldentitan  (20.04.12 15:45:52)
insan eti lastik gibidir. alıştır kendini. bak nasıl değiyorsun. açma germe hareketleri boşuna değil.

  • iddaaci  (20.04.12 15:47:25)
namaz kilaydin degerdin aslan.

  • simendifer treni  (20.04.12 16:04:49)
inanılmaz esneğimdir. dirsek bile geriye doğru en az 15-20 derece esneyebiliyor keh keh.

erkekler biraz daha zor değiyor (187 diyince erkek diye düşündüm). yavaş yavaş çalışırsan değebilirsin ama dikkat et tendonları falan koparma

hamstring germe egzersizleri yap
  • la noix  (20.04.12 16:18:16)
ben de egildiğimde diz kapaklarıma bile ulaşamazdım, düzenli yoga ile el ayalarımı yere değdirebiliyorum.
ama şöyle bir durum var, esneklik bölgeseldir, ileri seviye yoga hareketlerini başlangıçta bile yapabilirken, bahsettiğimiz arka vücud esnekliğinde çok zorlanmıştım, hala zorlanıyorum.
düzenli, "çok" zorlamadan esneme!
  • r12  (20.04.12 17:05:21)
spor yapmaya başlayın.

  • monkey  (20.04.12 17:42:36)