tekrar okuduğunuz kitaplar

belki de yaşınıza uygun değildi, ya da yaşınızdan dolayı size o kadar iyi geldi..Tam anlayamadığınızdan şüphelendiğiniz ya da 'o kadar harika mıydı gerçekten?' sorusuna cevap almak için tekrar okuduğunuz kitaplar neler?
Ben Simyacı yı okudum mesela ve diyorum ki neyin kafasını yaşıyormuşum da o yaşta bu kitabı okumuşum ben? şimdi bana çook daha şahane geldi. :)

Montaigne Denemeler kesinlikle.Bir daha okunmalı.

  • degisim90  (15.04.12 00:29:18)
hermann hesse - demian (aksine ne bulmuşum bunda o kadar dedim, sıkıldım okurken)
jostein gaarder - sofi'nin dünyası (zamanında hiç bir şey anlamamışım dedim)
nietzsche - böyle buyurdu zerdüşt
irvin yalom - nietzsche ağladığında (hikayeyi bildiğim için sarmadı, yarıda bıraktım)
wladimir bartol - alamut (arasıra bazı bölümlerini tekrar okuyorum)
amin maalouf - semerkant (ışık bahçeleri'ni de küçük yaşta okumuştum, alıp tekrar okuyacağım)
platon'un diyaloglarını ara sıra tekrar okuyorum.
yaşar kemal'in ince memed'ini tekrar okumak istiyorum ama dört cilt gözümde büyüyor.
  • Demet  (15.04.12 00:43:17)
Henri charriere - kelebek 12-13 yaşında okudum hala aklıma gelir arada, yine okumak isterim. Bir de sakıncalı piyadeyi okurken epey gülmüstüm o kadar komik miydi gercekten.

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (15.04.12 00:59:39)
küçük prensi durur durur okurum. büyüdükçe daha bi çok okurum.

  • la noix  (15.04.12 01:01:09)
kara kitap ve tutunamayanlar

  • stanley weber  (15.04.12 01:12:55)
uğultulu tepeler

çalıkuşu

oyle ki bazi kisimlari hala ezbere bilirim.

Sefillerin 4 5 versiyonunu falan okumusumdur. Basitlestirilmislerden baslayarak.

Daha cok var gerci

ozellikle cocuk kitaplari segmentinden

define adasi
mercan adasi
ucan otomobil
beyaz balina moby dick
fedor amca
bir seftali bin seftali
kucuk kara balik
kucuk prens...

Sonra harry potter serisi
yuzuklerin efendisi
gulun adi

ohoo daha cok vardir simdi aklima bunlar geldi.

Kucukkenki takintim da buymus herhalde.
  • uyuyanadam  (15.04.12 01:24:28)
eroin diye bi kitap vardı, 5 kere filan okumuşumdur.kendi rekorum. böyle bi halt olacaamı belli etmiş ama anlamamışım.

  • neynep  (15.04.12 01:34:48)
küçük prensi okudum 3 kere. bir ilkokulda, bir lisede, bir üniversitede. her seferinde nesi var bu kitabın ki bu kadar övüyorlar dedim. hala da bir şey bulamadım, sevemedim.

jane eyre, küçük kadınlar, yüzüklerin efendisi, harry potter, gülperinin serüvenleri gibi küçükken okuduğum kitapları 1 milyon kere okudum. o zamanlar çok hızlı okurdum, yeniden yeniden okuyunca içime işlerdi sanırım.
  • goldentitan  (15.04.12 02:08:05)
küçük prens +1
tutunamayanlar
yolda
yeraltından notlar
rock laneti
vs
  • lunedor  (15.04.12 06:03:58)
senin bahsettiğin sebeplerden değil; seri katiller ansiklopedisi.

  • antihero  (15.04.12 09:25:46)