müziklerin çıkış tarihlerini öğrenme yöntemi

bazen bir müzik açıyorum, sanki dün çıkmış gibi. ama farkediyorum ki aslında değil lise ortaokuldayken bile dinliyorduk onu. aradan 8 10 sene geçmiş ama tam bilmiyorum ne zaman çıktı. sözlüğe bakıyorum bazen, ilk entry ne zaman yazılmışsa o sene çıkmıştır diye çıkarımda bulunuyorum ama bu da tam doğru bir yöntem değil.

var mı bir hizmet sarkıların ne zaman çıktığını gösteren? türkçe müzik olması tercih edilir.

www.allmusic.com
vikipedi
last.fm

bunlarda sanatçıyı ya da albümü arat, ulaşırsın istediğin bilgiye.
  • baldur2  (12.04.12 11:48:06)
@baldur2
mesela gripin dalgalandım da duruldum.u öğrenmek istedim 3ü de aradığım sonucu vermedi. sözlükteki ilk entry 2007de yazılmış. 2007de çıktığını anlayablioruz da her müzik için sözlük doğru sonucu vermeyebilir.

  • dahinnotha  (12.04.12 11:52:38 ~ 11:53:58)
Albüme bakarsan eğer, albüm çıkış tarihi isabetli olur.
tinyurl.com
Yayınlanma 22 Mart 2007
  • arden v2  (12.04.12 12:13:54 ~ 12:14:43)
www.allmusic.com kullaniyorum ben.

  • nocturness  (12.04.12 15:57:09)