sarhoş resetleme.

elimde bir adet inatçı rakı sarhoşu var.
yarın işe de gitmesi lazım. şuan sızdı arasıra kusmaya çalışıyor ama kusamıyor. içtikten sonra epey kusmuş yani midesi boş.
buna nasıl reset atılır?

  • lunedor  (29.03.12 00:53:29)
düşündüm ama bu saatte açık eczane bulamadım civarda.

  • fosforlu cevriye  (29.03.12 00:58:59)
kusmadıysa muhakkak kussun. o mideyle rahat da uyuyamaz, sabah da iyi olmaz. kustuktan sonra bol su içirin.

  • cro magnon  (29.03.12 01:01:44)
daha saat erken,midesi boşsa bişiler yesin çorba falan yoğurt çorbası özelikle

he bide alka seltzer bu durumlarda işe yaramıyo
  • ceymısın  (29.03.12 01:03:23 ~ 01:04:19)
su içmesinnnn, rakı içtiyse su içmesin onun yerine limon-soda içsin ve mümkünse acı bir şeyler yesin özellikle sabah su yerine çay ve hafif ama iyi bir kahvaltı hatta çorba içsin.

  • lunedor  (29.03.12 01:04:40)
kustuysa sıkıntı yok daya 3-4 bardak suyu sabah temiz kalksın en azından. su içmezse sabah beyninin tüm kıvrımları ağrır.

  • ayiadam  (29.03.12 01:05:12)
yemiyor kalkmıyor. yaklaşık olarak 1 saat tuvalette uyumamanın gerekliliği hakkında tartıştık. zar zor yatağa yattı. nane limon iyi gelir mi?

  • fosforlu cevriye  (29.03.12 01:05:21)
bir de şimdi değil de sabah uyandırıp alka seltzer dayasam işe yarar mı?

  • fosforlu cevriye  (29.03.12 01:06:36)
ya abidik gubidik ilaçlar onlar doğal olanı yap soda ayran içsin 2 tanede aspirin çaksın aynı boka geliyo,nane limon içir bi posta daha kusar.

  • ceymısın  (29.03.12 01:10:37)
evet sabahki müdahaleler daha mantıklı. bazen çok mide bulantısı olunca su ters tepebiliyor. ertesi gün bile. onun yerine dendiği gibi başka sıvılar daha iyi, bi süre de olsa. şimdi bırakın sızıyosa sızsın bence.

  • kediebesi  (29.03.12 01:10:49)
(bkz: uyku)

sonrasında

(bkz: ağrı kesici)

tabiki güzel bir patetesli yumurta eşliğinde.
  • gominist redar  (29.03.12 01:11:16)
Aspirin, c vitamini sabah kalkinca powerade

  • drip nick i zaten kullanilmakta  (29.03.12 01:11:41)
SU İÇMESİN !!!

  • draculea  (29.03.12 01:12:22)
su içince daha kötü olduğunu tecrübe ederek öğrenmiştim maalesef. sıcak bi şeyler içirmeye korkuyorum zira sarhoş olduğu kadar hırçın da. sanırım sızmasına müsade edip sabah bi şeyler içirmeyi deneyeceğim. sabah sabah içilen soda ayran ya da soda limon etkili olur mu?

  • fosforlu cevriye  (29.03.12 01:15:33)
valla sağlığı için su içmesi lazım aslında,tecrübeli bi alkolik öle yapar zçxöcmzçmz,bırak banyonun betonunda sızsın 1 saate kalkıp yatağa gelir zaten,sabah kalkınca ağzı kuruyacağı için yine karışmana gerek olmıcak soda ayran içirtip bişeler yedir. düz soda ayrand mide bulandırır, mideyi kazır.en son hamlede 2 aspirin olcak

  • ceymısın  (29.03.12 01:19:22 ~ 01:20:24)
alka seltzer önerip durmayın. normalde bile zararlı o ilaç. alkollüyken daha beter. kullanmayın sakın, mide kanaması riski yüksek. psikolojik olarak işe yaradığını zannediyosunuz, bi şey yaptığı yok halbuki, iyi falan gelmiyor.

  • yazaryan  (29.03.12 01:19:36)
soda limon gayet iyi gelir. ayran belki uyku yapabilir sabah sabah. ama öğlene doğru içebilir. öğleden sonra gibi de aspirin alabilir. zorlanmış mideye aspirin nasıl olur bilemedim çünkü. mümkünse suda eriyen tipte alsın. c vitaminli kompleksi var şimdi.

  • kediebesi  (29.03.12 01:21:25)
ulen kaç zamanlık alkoliğiz insafsızlar :) kustuktan sonra su içmesi sabah daha sağlıklı kalkması için önemli. aynı şekilde sabah da bol su içmeli. çay gibi diüretik içeceklerden kaçınmalı. sonra başım ağrıyor diye dolanır.

  • cro magnon  (29.03.12 01:21:33)
cro magnon
yılların alkoliği olabilirsin ama benim gibi 7 white russiandan sonra o suları aynen içtiğin gibi katkısız kusabilirsin de. hem de ertesi sabah. denenmiş onaylanmıştır. istemiyorsa içirmeyin, yanına su koyun, kova koyun, kalktıkça içer kusar isterse. evet illa ki su kaybedecek ama anca midesi alırsa içebilecek işte :) aslında en güzeli serum, her eve lazım.

  • kediebesi  (29.03.12 01:23:25 ~ 01:24:27)
Soda iyidir. 2-3 tane içince ertesi güne bişeyim kalmıyordu benim.

  • nickini vermek istemeyen uye  (29.03.12 01:24:51)
hea bide şu var

(bkz: coraspin)
  • ceymısın  (29.03.12 01:25:41)
ciddi miktarda sıvı kaybetmiştir ya da kaybedecek, içtikten sonra kusmuş olsa da sahoş edecek kadar alkol kanına karışmış, sıvı alması lazım.

  • efx  (29.03.12 01:29:08)
tekila bira sarhoşluklarında değil ama rakıdan sonraki sarhoşluklarda su direk mideden zıplama yapıyor. duyum değil alınteri demek istiyorum.

  • fosforlu cevriye  (29.03.12 01:30:08)
bu durumlarda bizzat tecrübem yok ancak bir kaç yerde okudum. diyorlar ki kahve vs bir işre yazamaz. onun yerine bol bol su içirin.

neden? bol su içince vücut alkolü vücuttan atacak. hele ki kustuysa zaten çok sıvı alması gerekir.
  • mea maxima culpa  (29.03.12 02:09:12)
şuan titreme başladı. uykusunda titriyor. üşümediğinden eminim. ıslak bir yanı da yok. tam olarak ne zaman endişelenmeye başlamalı ve serum gerek demeliyim?

  • fosforlu cevriye  (29.03.12 02:17:50)
şu an sende o da uyumuşsunuzdur muhtemelen ama sabah ilk iş gidin 1 lt. ayran 1 lt.'de meyve suyu alın. önce bol tuzlu birkaç bardak ayran kısa bir süre sonra da meyve suyunu içsin. sonra o an canı ne istiyorsa kahvaltı olması şart değil, zaten kahvaltı çok yavan gelicektir o mideye, yesin bir şeyler işte hiç olmadı bir tas çorba. işe giderken de eczaneden sederjin alsın. baş ağrısı varsa da apanax fort. bunlar fayda etmezse bir daha da içki içmesin bence :)

  • bosver nicki  (29.03.12 02:24:19)
süt içmenin eğer evde alka seltzer vb yoksa hengovır vaziyetinden iyi bir levıla getirdiğini ve sevdicekte tecrübeyle sabit olduğunu iletmek isterim. akıllarda bulunsun.

  • saatleriazarlamaenstisusu  (29.03.12 08:19:03)
ya durumu nasıl merak ettim gidebildi mi işe?

  • clementine the tangerine  (29.03.12 08:51:19)