bu yaz interrail yapacaklar ya da gitmeyi düşünenler?

giden var mı aranızda? ne kadar maliyet çıkıyor sadece tren bıletoı almak mı olay?

ben 26 günlük herşey dahil 2.200 gibi bişeye yapmıştım

vize 150 lira
passport 300 gibi bişeydi o zamanlar erkekler yeşil alamıodu
30 euro dönüş uçak bileti
600 lira falan 22 sınırsız interrail bileti
100 lira falan izmir atina vapur(eğlencelidi)
ama şunu söliim baya ucuz yerlerde kaldık hatta atinada parkda yattık tabi couchsurfing kullanırsan daha ucuza bile gelebilir
red light dahil bu fiyata:Dbi de biz 26 günde10 ülke falan gezdik aç gözlülük yaptık bi şehirde en az 3-4 gün kalırsan daha iyi
  • allstar  (26.03.12 00:04:47)
+/- 30 günlük içinse en az 2500 gider. allstar yazmış zaten çoğunu. couchsurfing demelisin kesinlikle. eğlencene eğlence katar.

ben de bayağı ucuz yerlerde kaldım ama en çok parayı red light yedi :D
  • shyzore  (26.03.12 00:12:58)
ben de yapmayı düşünüyorum 2 haftalık ama maliyet konusu düşündürüyor.
en az 3000-3500 hesapladım 14 gün için ama 2000-2500 yazanları görünce bi yerde yanlış yaptım sanırım

bu arada hala tekim interrail için bu da açtığım duyuru
www.eksiduyuru.com
gitmeyi düşünenler maliyet konusunda görüş paylaşıcak olanlar bana ulaşabilirlerse memnun olurum
  • technicalte  (26.03.12 00:33:15)
kişiyede bağlı tabi bu maliyet işi

  • allstar  (26.03.12 00:36:52)
ben düşünüyorum 22 gün için 2000 tl civarı parayı gözden çıkardım

  • eipcack  (26.03.12 00:52:54)
orta hallı yerde kalsam her yerı gezsem fln bana toplam kaca patlar? ortalam yanı 4 u gecer mı

  • slash01  (26.03.12 00:58:50)
ben de bu sene gidicem ve muhtemelen de tek başıma olucak gibi. çevremde kimse yanaşmıyo gelmeye. okuldan gidenlerle konuştuğumda onlarda sana bağlı olarak 2000-2500 lira civarı tuttuğunu söylemişti.

  • bitterdocuk  (26.03.12 01:09:49 ~ 01:11:40)
hangi ülkelere gideceksin, müzelere girecekmisin, nerede kalacaksın, eğlenceye ne kadar ayıracaksın, ne yiyip ne içeceksin gibi sorular belirliyor bence. bunları bütçene göre ayarlayacaksın. yani ortada ulaşman gereken bir para yok çünkü bu işte bir üst limit alt limit yok.

  • sle  (26.03.12 01:49:34)
mesela biz 30 günlük 2500 civarına yapmışken arkadaşlar 22 günlüğü 3500'e yapmıştı. kalcak yer çok değiştiriyor. couchsurfing anladığım kadarıyla hostel rezervasyonu yapar gibi anında ayarlanabilen bir şey değil. arkadaşın olması referansın olması profilinle uğraşman falan lazım ki insanlar kabul etsin. onu ayarlayamam diyorsan ya kalabalık hostel odaları ya da kesinlikle en güzeli kamp. hemen her yerde kamp alanları var şehre 15-20 dk'lık mesafelerde ve çadır-tulum taşımak da öyle çok zor değil. 3-5 euro'ya konaklarsın gecelik. bu şartlar altında interrail biletin hariç günlük €25-30'a kapatabilirsin.

  • lcnc  (26.03.12 02:21:50)
couchsurfing öyle abartıldığı gibi bir şey değil arkadaşlar face profili açar gibi açın ama düzgünce doldurun kimsiniz nelerden hoşlarnırsınız sonra evinize bi karpostal gelcek onun üstündeki şifreyi siteye girine verified member olcaksınız bu aşamadan sonra zaten 20-30 tane istek gönderseniz mutlaka bi kişi sizi evinde ağırlar illa birini daha önceden evinizde ağırlamanız gerekmiyor.haa ağırlarsanız daha iyi olur.hostelde kalmakla couchsurfing kalmak ayrı şeyler couchsurfingde diyelim romada birinin evinde kalıyosunuz o adam size netten kitaplardan öğrenemiceniz bi sürü şeyi söyleyebilir.beni selanikde belgradda arabasıyla gezdiren insanlar oldu.ha tanıştığınız bi kızı o eve götüremezsiniz ee zaten bunu hostelde de yapamazsınız.ben iki kere interrail yapmış biri olarak couchsurfing>kamp alanları>hostel>sokakda yatmak diye sıralarım

  • allstar  (26.03.12 21:27:10)
hostel dısında 2 3 yıldızlı otellere gıtmeye kalksak ne kadar fıyatları ortalama?

  • slash01  (26.03.12 22:05:50)
oteller için booking.com
hosteller için hostelworld.com hostelbookers.com

otele gitme bence çünkü hostellerde de otel odası gibi private odalar var ama hostellerin genelde bi ortak odası oluo lobby gibi ya da balkon gibi orda bayağı muhabbet dönüo bide hostellerde kalanlar genelde hep genç backpacker tipler kaynaşma daha rahat oluyor.birde otel yada hostelde kalıcaksan yerine dikkat et ço kucuzdur belki ama şehir merkezine gitmek için hergün bi ton yol parası verceksen kalma orda her 3 sitede de otelin harita üstündeki yeri olması lazım ordan bak şehir merkezine yakın mı diye olmadı metroya yakın mı diye bak.bir de yorumları mutlaka oku kredi kartı geçiomu ona bak.bazılarında yorumlar çok güzel açıklıo mesela adamın teki kalmış orda diyoki kahvaltı süperdi oda temizdi başka bi hostele bakıosun yazmışlar işte temizliği çok takmıosan sadace yatarım sonrada giderim diosan tam sana göre fiyatıda ucuz vs....

Örnek.geçen sene olympos a gitcektim antalyadaki... hostelworldden okudum yorumları orange pansiyona gittim bu kadar olur dedim ya harbidende birebir iyi ve kötü yönleriyle çok güzel anlatmışlar sonradan ekşide denk geldim zaten olymposdaki en iyi yerlerden birimiş.Bir de orda kalan herkesden az para ödemiştim .Şöle düşün küçüük bi pansiyonsun dünyaya nasıl reklam yapcam bu sitelerle eee ama herkes bu siteye reklam verio o zaman en düşük fiyatı vercen.

Son olarak başıma gelen bir olayı anlatıyorum 2 sene önce romadayız vatikanın yanında ottaviana (aha buldum anılarım canlandı www.tripadvisor.com.tr )diye bi hostelde rezerv yapmışız bi gün kalıcaz neyse gittik gezdik biraz şehri dedik bizim burda bi gün daha kalmamız lazım saat akşam 9 falan adama gittik 12 eurodan bi gece daha kalabilir miyiz diye adam bize bi gece 20 euro dedi la dedik biz 12 euro ayarladık 1.2 euro siteye verdik 10.8 de sana insan 10 verin yeter filan der di mi nası işletmecisin sen falan derken neyse dedim geçtim yan odaya(bu arada çoğu hostelde bi tane internet kullanmak için masa üstü pc olur)açtım pc reserv yaptım hostelworldden adamın yanına gittim geldimi sana mail dedim evet dedi al dedim 10.80 euronu aldı.niye böyle yaptın dedim prensip dedi
  • allstar  (27.03.12 10:59:07)