bench - omuz iliskileri

ey ahali; simdi bu bench dalgasini kullanirken sag omzumun tam eklem yerinde catur cutur sesler cikmakta. dogal olarak can yanmasi, devam edememe de mevcut. ama agirligi baya baya azalttigimda dahi bu aci devam edip benim butun motivasyonumu emiyor resmen. acaba ciddi bisey olmasi soz konusu mu yoksa ortopedistten alinacak herhangi bir omuzlukla da bu sikintimin onune gecebilir miyim?

hareketi yanlış yapıyor olmanız muhtemel. yük illa ki omuzlara binecektir fakat omuz işi sakat. ses geliyorsa bir doktora gözükmek gerek. ben de aynı durumdaydım ve devam etmiştim, sonradan daha büyük problemler yaşadım. kaş yaparken göz çıkarmayın bence.

  • tormentorius  (23.03.12 23:46:01)
Doktora gidemiyorsaniz, kollarinizi tam agirliklarin yanlarina kadar acarak wide grip bench press yapmayi deneyin bir. Omuzlardaki stresi ve hareketi biraz daha azaltiyor.
Ben de omzumu cikarttim bir kac sene once, agrilarin ve catirtilarin onune boyle gectim.

Bu arada, agirligi sehpaya koyarken parmaklara dikkat edin bu harekette.
  • topuksuz ayakkabi  (24.03.12 00:04:04 ~ 00:05:32)
büyük ihtimalle hareketi yanlis yapiyosun. bar gögüs ucunun hizasından yukarda olduğu müddetçe yük omuzlarına biner daha çok, eğer boyun-kolların uzunsa barı geniş tut denildiği gibi

eğer serbest ağırlıkla yapıyosan smite pressle yapmayı dene www.thetotaltoner.com
  • berginyonbaenre  (24.03.12 02:29:06)
ortopedist ne anlar, fizik tedavi veya spor hekimine git.

büyük ihtimal zarar verdin oraya. spora bir süre ara ver.

spor esnasında acı varsa, o an bırak.

yani, çok inanılmaz kötü bir tekniğin yoksa, teknik hatasından olan bir şey olacağını pek sanmıyorum.
  • truvaiti  (24.03.12 06:33:27 ~ 06:34:03)
Benc press i bar ile sehpaya yatarak yapıyorsun sanırım. Denedinmi bilmiyorum ama benc in birde makinası var ondada oturarak yapıyorsun daha kolay oluyor. Aynı ağırlık ile daha rahat ve eklemlere daha az baskı ile çalışabiliyorsun.

  • poseidon1  (24.03.12 07:57:59)
hatta şu da var:

teknıgınde hata olsa (ki pek sanmam, çok ilginç işler yapmıyorsan) iki omzunda da sıkıntı olur. bence net sakatlamışsın.
  • truvaiti  (24.03.12 09:49:37)
ısınmadan bişi yapmayın diye kaç defa diyecez bilmem sonra böle sakatlanırsınız..

  • andlee  (24.03.12 12:27:18)
herkes biraz haklı ama senin derdinin çözümü için cevap vermen gerekiyor

1- barı tam olarak nereye indiriyorsun? çeneye yakın biyere zannediyorum. diyafram ve meme ucu arasında biyere indirmelisin.

2- barın en alt seviyede olduğu noktada omuzdan dirseğe çizilen doğru parçasının bench çizgisi ile arası kaç derece? muhtemelen +60. 45 derece olmalı

3- tutuş da önemli. avuç için nereye bakıyor barı tutarken?
  • manivela  (14.02.19 22:53:22 ~ 22:56:32)