özgür yazılımdan ekmek yenir mi?

cevabını da ben vereyim bari:evet yiyenler var.
(bkz: )www.6kere9.com
(bkz: )www.teknokedi.com
www.teknokedi.com
genelde özgür yazılım ve açık kaynak kod özelde ise linux dağıtımlarının geleceği parlak görünüyor şimdiden.
umudumuzu kaybetmeyelim diye böyle bi not düşmek istedim.

mesela linux kullanicilari derneginde kendini bir halt sanan cok adam var. ozellikle yonetim kadrosunda. ona buna, gonullu calisanlara laf sokma derdindeler. acayip. onun icin bu ulke icerisinde ozgur yazilimin o sundan bahsetmemek lazim. zihniyet kotu morukcum.

  • lostandloser  (20.03.12 22:52:52)
Linux nasıl ekmek yediriyor anlatır mısın?

  • istisnalar kaideyi bozsa olmazmi  (20.03.12 23:21:14)
@up Örnek veriyorum.

Çok basit bir örnek;

Bir patron varmış canı sıkılan,
demişlerki patron pc leri yeniliyelim
ne pc amk vergi iadesini ödemekdik daha demiş.
sonra vergiyi ödemiş pc leri almış demişlerki amk. önce alsaydın vergiden düşerdin demişler. oda demişki şimdi aldım şimdi düşcem amk sanane demiş
ya demişler ki e bunlar freedos patron demişki o dane yaw.
ya abi ucuz diye aldın işletim sistemi yok bunda demişler.
olurmu yaw oda ne demiş (uçaktan portakal olmadan uçamayan iş adamı edasıyla) windowssuz pc olurmu yaw demiş kazıklandıkmıyaw neyse sonra demişlerki bunun tanesi 250 tl oda demiş çüş sonra bir freedos zekalı çıkmış demişki patron benim arkadaş linux kuruyo linux mu oda ne demiş tabi şirkette 50-100 pc var adamı çağırmışlar demişler ki bize linux kur geçir bizim sistemi linux a bizim patron da mal bizim patronada geçir demişler oda tamam demiş sonra geçirmiş tabi bu 5-10 gününü almış adamın yavaş yavaş ağırdan almış nasıl sa faturaya yansıtcak amk. bitirmiş kurmuş amk çalışanlar demişki amk patron bune amk kullanamıyoz biz bunşlar adam da demişki öğretim ben size ama kurulum şu para işletim sistminn öğretilmesi bu para toplam şöyle olur patron da düşünmüşki 100 makinaya 250 den alsan 25000 tl bu 17000 e yaptı çok kardayım :D şimdi anladınmı nasıl linux dan ekmek yeniyo 10 günde 17 bin kazanıca günlük kazancı ne oluyo ben hesaplayamadım :D
he bu arada demişler ki adama ben linuxdan ekmek yiyemiyom demiş onlarda demişlerki bi palyaço var onagit o da ne dese o benim :D
canım sıkkın sana sardım amk kususra bakama
  • mmt  (20.03.12 23:57:09)
şu mesajları okuyunca da iyice emin oldum ki memlekette ne kadar olumsuz düşünceli insan varsa ekşi duyuruya üye olmuş.
yahu ben bu linkleri,benim gibi özgür yazılım tercih edenlere bir faydası olsun diye paylaştım..yoksa kendime saklamasını da bilirdim..
arkadaşlar neden hep olumsuz fikirlerinizi etrafa yaymak için bu kadar çaba sarf ediyorsunuz.madem beğemiyorsunuz okuyup geçin o zaman.ille de bişeyler yazmak zorunda değilsiniz ki..
fesübanallah moralim bozuldu yahu.
  • izole  (23.03.12 19:10:57)