[]

Sizce en iyi süt markası/ürünü hangisi?

Süt oğlanlar/kızlar merhaba.

Sizce en sağlıklı süt marka/ürün hangisidir? Ben alacağım zaman mümkün mertebe cam şişede ve günlük olanları almaya çalışıyorum. Örnek, SEK cam şişe www.sek.com.tr

Sizce doğru mu yapıyorum?
Not: İçeriğin yağlı/yağsız olması önemli değil.

 
Braz alakasız görünecek ama sütü bırak yoğurt ye derim. süt pastorize olduktan sonra faydasını ne yazık ki kaybediyor. yoğurt ise mayalandığı için tekrar faydalı bakterileri kavuşuyor. mesela çocuklara zorla süt içirilir. bebek ve küçük çocuklar için faydalı olan anne sütüdür. anne sütü yok ise, veya çocuk anne sütü içecek yaşı geçmiş ise mayalanmış süt ürünleri daha sağlıklı.


 • bilan  (20.03.12 16:15:50) 
en iyisi güvenilir sütçüden alıp evde kaynatmak
www.youtube.com

 • kelepir  (20.03.12 16:17:02) 
@bilan
gurbete gitmeden önce 3 öğün yoğurt yiyen bir adamdım. hemde ev yapımı yoğurt.. şimdilerin trişka hazır yoğurtlarından değil ve kesinlikle yoğurt çok büyük bir nimet. buna katılıyorum. benim amacım, sabah işe çıkmadan önce içine karıştıracağım bazı şeylerle günlük süt ve elma tüketmek istiyorum.

 • arafa  (20.03.12 16:19:32) 
sek ve sütaş günlük süt.. uht süt içme berbattır.


 • inayet prensi  (20.03.12 16:37:29) 
aoç içiyorum ben, 11 aydır her gün yarım litre, doktor tavsiyesi ile.


 • bitter cikolata  (20.03.12 16:38:38) 
dost u tüketiyorum genelde. yarım yağlısı güzel. ama geçen sek aldım. sanırım bundan sonra hep sek kullanacağım. daha lezzetli. cam şişede değil, normal karton kutu aldım. sek.in güvenilir olduğunu düşünüyorum.


 • dahinnotha  (20.03.12 17:01:45) 
aoc gunluk sutu ve yogurdu bambaska.


 • jemjum  (20.03.12 17:12:03) 
büyük üniversitelerin ziraat fakültelerinde üretilenler belki ciddi anlamda daha sağlıklı olabilirler.

örnek: ege üniversitesi, uludağ üniversitesi vs vs...
 • gominist redar  (20.03.12 17:14:11) 
kesinlikle günlük sek cam şişe süt. günlükten şaşmayın


 • metehan01  (20.03.12 17:43:42) 
Sek günlük süt çok lezzetli, süt sevmediğim halde beğenerek içiyorum. Ayrıca AOÇ de çok lezzetli ve sağlıklı.


 • lahanakafa  (20.03.12 20:37:36) 
evet aferin iyi yapıyorsun. uht süt almayın deyolla


 • african rain  (20.03.12 20:47:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.