değişik bir iş görüşmesi

ya bu işverenler neyin kafasını yaşıyorlar ben anlayamadım da size de bir sorayım dedim, adam bana diyor ki ben sana 1500 vericem yarın 2000 veren olursa 3 ay sonra gidecek misin? böyle soru sorulur mu allah aşkına?

Ondan sonra konuştuk, tamam o zaman 1 ay deneme süresi yaparız, o zaman düşük bir ücret alırsın daha sonra normal maaşını veririm dedi, içerden diğer çalışanları çağırdı tanıştırdı benimle birbirinize destek olursunuz dedi, işte çizim yapıyormuş tekniker o sana gösterecek ayrıntıları dedi tamam dedim ben de düşünüp size yarın haber vereyim dedim derken dedi sen niye haber veriosun ben daha sana tamam demedim ki, ya delirdim resmen bu olumlu demek değil mi madem kararını vermedin niye beni tanıştırıyorsun diğer çalışanlarınla be adam.

ay sinir krizi geçirdim ya yoksa ben mi gerizekalıyım ben mi yanlış anlamışım?

işveren o olduğu için sen yanlış anlamışsındır, yani öyle olman gerekirdi ama olmamış.

  • bim tribi  (05.03.12 17:23:38)
Bence aradığında " Siz düşündünüz. Biraz da ben düşüneyim " deyin ve 1-2 gün aramayın. Yapın bunu.

  • hicunutmam  (05.03.12 17:23:52)
Yüzsüzlük, pişkinlik ve çalışanını kullanma sezdim ben. Tabi bu sizin bize aktardığınız şekliyle...

  • franz kafka  (05.03.12 17:24:35)
aşağılık kompleksi olan bir işveren. yol yakınken dön diyeceğim ama bekara karı boşamak kolay.

  • pakobundy  (05.03.12 17:24:55)
patronlar gerizekalı. Köprü ayı dayı ilişkisi, yarın 2000 verirsen burayı bırakmam çünkü para herşey değil, iş ortamı vs demeniz lazım. Daha sonra normal maaş verme olayı da ayrı bir olay.

Uğraşma hiç zaten, daha iş görüşmesinde öyle götlük yapıyorsa işe girince başın daha da ağrır
  • bonjurkes  (05.03.12 17:25:35)
hoş geldin orospu çocukları diyarı kapitalizme.

  • markasiz  (05.03.12 17:25:47)
bence işe gir, iki ay sonra 2000 veren olursa çık:)

  • yalnux  (05.03.12 17:25:51)
@franz kafka valla aynen böyle oldu ne bir eksik ne bir fazla, bi ara hatta dedi hep böyle ciddi misin niye hiç gülmüyorsun dedi napayım yani kahkaha mı atayım, ben çok para kazanmak istiyorum bu sezon açılışında dedi bi ara çok çalışacağız çok koşturacağız olur mu dedi, yani hepsi tamam da şu son yaptığına delirdim ya.

  • ekaterina  (05.03.12 17:27:21)
iş görüşmesinde, çok çalışacağız, çok coşturacağız diyorsa, oradan uçarak kaçın. Bu lafları duyup da mutlu olan görmedim. Onun meali, sen çok çalışacan, firma çok kazanacak, sen az kazanacan

  • bonjurkes  (05.03.12 17:29:59)
@wide yok elimdeki işten olmak istemediğimden değil arasa da gitmicem zaten ama ambale oldum ben daha son sözümü söylemedim deyince ne diyeceğimi şaşırdım, çıktım gittim zaten 2 dk. sonra da.

  • ekaterina  (05.03.12 17:33:23)
Ben zerre dusunmez adimi ordan iceri atmazdim ama bana soylemesi kolay tabi,ama eger kabul etmezseniz sirket ismini cismini yazin gidecekler bilsin neyin nooldunu

  • serabetan  (05.03.12 17:34:32)
haa bi de 3 de gelin dedi, gittim 3 te yokmuş ne zaman gelir dedim 3 buçuktan sonra dedi sekreter, sonra da 4 te gittim ben çok meşgul bi insanım bu masaya oturmam kolay değil sizi bekliyorum burda dedi, orda bi tuhaf oldum zaten de seslenmedim işte.

  • ekaterina  (05.03.12 17:37:40 ~ 17:37:55)
öncelikle bekara karı boşaması kolay kısmını aklımda tutaraktan son gittiğim iş görüşmesinde herifin yüzüne sövmediğim kalmıştı demek istiyorum

sabah demlenip gidiyor onun gibiler işe. babamın oğlumusun da yarın fazla veren olursa gitmeyeceğim. salak yarın dar boğaza girsen batmamak için küçülme politikası gereği cart diye koyarsın kapının önüne ama o ne oluyor?

bunları özel saçmalamaları için yetiştiriyorlar sen niye haber veriyorsun ben tamam dedim mi lafa bak lafa? dümbük ordaki teknikeri zevk için mi tanıştırdın kara kaşımı kara gözümü çok mu beğenmişde hadi tanışın dedin? burda çalışmayacaksam nerde ne anlamda destek olacağım elin herifine?

ez cümle bi halt beceremeyen eziklik psikolojisinden şekil değiştirmiş aptal saptal bi insan.

bu arada 20 günde 9 iş görüşmesi yapan sen miydin?
  • cecilia  (05.03.12 17:55:32 ~ 18:52:01)
@cecilia yok o ben değilim, 20 günde 5. görüşmemdi bu, hepsi ayrı bi kafaydı da bu bambaşkaydı.

  • ekaterina  (05.03.12 17:58:52 ~ 18:00:47)
elmaksan a mı gittin kardes :)

  • allahinadiylaoku  (05.03.12 18:19:57)
yok elmaksan değil :) küçük bi ofis ya izmitte.

  • ekaterina  (05.03.12 18:24:44)