Bu tripod dslr'e uygun olur mu ki?

Merhaba Duyuru,

Fotoda görmüş olduğunuz tripodu taa 93 yılında bizimkiler Amerika'ya gittiklerinde almışlardı, o gün bugündür hala hayatta kalmış. (ki kendisi eski kasetli Sony kamerada kullanılmak için alınmış)

Şimdi ben bunu yeni aldığım Nikon D5100'le kullanabilir miyim ki? Bi sakatlık olur mu derseniz? (18-105 lensli aldım makineyi, o yüzden biraz ağır gibi makine) Kullanabilirsem dikkat edebileceğim ayrıntılar var mı?

Not: gönül isterdi ki başlıklı bi manfrotto alayım, makinenin hakkını vereyim ama şuan maddi açıdan hazır değilim, o yüzden şimdilik beni idare eder mi diye düşünüyorum, soruyorum..vb.

rahat rahat idare eder bence. üç ayağı da destekli. merak etmeyin.

  • surlefil  (24.02.12 17:40:38)
18-105 ile dandik tripodlar bile idare ediyor merak etmeyin, ki o dönemin kamraları da büyüktü epey :) büyük lenslere çıkarsanız veya flaşlara, yanında durun makinenin bir iki kez, belki de mukavemetlidir zorlamaz ama teknik bilgi yok elimizde, en iyisi test etmek. manfrotto değil de gitzo' da aklım var :)

  • ohtararan  (24.02.12 17:40:49 ~ 18:08:34)
günümüzde 40-50 liraya satılan tripodlara benziyor. onlardan kıyasla söylemeliyim ki her an tetikte olun ve rüzgar/eğim gibi faktörlerde makineden uzaklaşmayın.

  • eeb  (24.02.12 17:46:02)
d5100 zaten kucuk alet, sorun olmaz.

  • fortisvita  (24.02.12 17:47:39)
taşır taşır. dedikleri doğru eski kameralar öküz gibi ağır.
bak seninkinin yeni nesil olanları şöyleymiş!
goo.gl
  • ben smyrna  (24.02.12 18:07:25)