tv yayınını bilgisayara kaydetmek

şimdi elimizde bir adet samsung smart led tv ve bir adet de laptop var. hdmi kablosu ile samsung led tv yi monitör olarak kullanabiliyorum, o an laptopta ne varsa tv den de izleyebiliyorum, buraya kadar güzel.

peki tersini yapmam mümkün mü? tv yayınını açsam, yine hdmi kabloyla bağlasam sonra laptopta bir programı çalıştırıp o yayını bilgisayarda kaydedebilmem mümkün müdür?

eğer tvde yayınlanan bir programı kayıt etmek istiyorsan bir tv kartının olması şart. tv kartsız dediğini yapabilecek bir program yok sanırım. en azından benim bildiğim yok :)

  • arşivci  (22.02.12 21:02:33)
bilmiyorum yapılabilir mi ama muhtemelen tv.nin görüntüsü bilgisayara aktarabilrsiniz. eğer aktarabilirseniz ekran görüntüsü alma programları ile kaydedilebilir.

  • dahinnotha  (22.02.12 21:56:12)
smart tv ise usb'ye kayıt yapar ama bilgisayarda izlemene izin vermez. bir de kendi üzerindeki tuner ile yayın alıyorsan sadece onları kaydedebiliyordu.

  • sutlu nescafe  (22.02.12 22:08:36)