bilgisayar alasım var

1750 lira civarında, 22 inç monitörlü, oyun falan da oynanabilecek bir şeyler.

bir kere alin, tam alin.

www.ibmsunucu.com

uzerine monitor gerekirse ekran karti alinir basit.
  • lostandloser  (21.02.12 21:58:12)
@lostandloser
olm öyle pc mi olur, bildiğin server o.
@sanal uyku
hacı sen bi bimeks bide vatan da biraz takıl bulursun en geç 1 -2 güne kafana göre..
  • onyetele  (21.02.12 22:06:13)
mümkünse ssd olsun, yok öyle olursa çok pahalı olur derseniz dandik bir hdd olsun, 6 ay sonra ssd alırım.

  • sanal uyku  (21.02.12 22:06:56)
workstation alin. uzun zaman gotursun veya ebayden alin.

www.ebay.com

sun ultra 40 rahat 300usd gelir. 200 usd kargo 500 usd, vergisini ekleyin bitti.

sun ultra 40 satan bir satici ile ebayden temasa gecip kargoyu anlasin. urunu gonderirken fatura uzerine zaten used yazacaktir, urun ucretinide dusuk tutsun vergiden kacarsiniz.

veya biraz uzerine ekleyip

www.vatanbilgisayar.com

alabilirsiniz.

mesela sahibinden uzerinde

www.sahibinden.com

hp proliant ml110 makinalar var. ben oradan aldim ve hala kullanmaktayim.
  • lostandloser  (21.02.12 22:08:42)
@ktflk
yok ya monitör hariç çıkamam o kadar.

toplama olması daha mantıklı fiyat açısından.
  • sanal uyku  (21.02.12 22:23:25)
ben de toplama pc alacağım yakında.
ssd'ler şu an için çok pahalı. ucuz olanlarınınsa -görece uzuz- depolama kapasiteleri düşük.
bence, şimdilik hdd alıp sonradan ssd'ye geçmek daha mantıklı.
monitör mevzusunda tavsiyem; (git: www.vatanbilgisayar.com
yalnız, arkadaşların gönderdikleri sistemler de öyle oyun fln oynanatabilecek sistmlermiş gibi gelmedi bana. (sahibinden.com hariç. ancak onda da fiyat uçuk ek olarak ekran kartı hakkında bilgimiz yok.)
2000 lira'ya çok daha iyi bir sistem toplanabilir.
  • pangea  (21.02.12 22:25:01)
olay sunucu meraki leylasi velisi degil. mesela tasinabilir bilgisayar alacak kisiye acer al deniliyorsa, ben ibm thinkpad t serisi oneririm!!!!!

;)
  • lostandloser  (21.02.12 22:27:16)
@lostandloser

abi bende mi bi kafa karışıklığı var anlamadım.orda önerdiğin pc lenovo olan i3 işlemcili,512 mb ekran kartı var ve 2200 tl civarında.kartların markaları bu kadar farkediyor mu? yani 1 gb ekran kartlı ve i5 i7 işlemcili pclerde var 2000 tl fiyatına.bunun alınası özelliği nedir?
  • Wolfware  (21.02.12 22:37:33)
oneriyorum, bu cihazi vatandan almak yerine ingiltereden yari fiyatina getirtilebiliyor dolayisiyla vatan veya gold bilgisayar gibi oem katillerinden bilgisayar almaktansa p3 makina kullanir, yillar boyunca aoe2, carmageddon, delta force, star craft veya metal slug gibi rom oyunlarini oynarim.

teknoloji magazalari tamamen hipnoz etmis. cikin bu kafadan yahu. cikin. lol
  • lostandloser  (21.02.12 22:51:01 ~ 22:51:20)
www.inventus.com.tr

  • iddaaci  (21.02.12 22:53:34 ~ 22:53:59)