[]

ios 5 ve iphone 4 falanı

iphone 4 kullanıyorum. unlock edilmiş ve ios 5 yüklü. ama sanki wifi açıkken şarjı çabuk bitiyor bunun. beklemedeyken 2 gün kullanım süresi gözüküyor ama sabah 7den akşam 8i zor görüyoruz. bu sorunu herkes yaşıyor mu?

+ peki ben wifi olmayan yerlerde whatsapp gibi app'leri nası kullanıcam?


 
wifi pil yer normal geldi bana.


  • jangara  (20.02.12 20:52:09) 
normal o kadar gitmesi.


  • sinematematikci  (20.02.12 20:52:37) 
sabah 7 akşam 8 normal değil, neresi normal bunun? sabah 7 akşam 24:00 falan desen tamam da 20:00 çok az.. insancıl kullanım için söylüyorum tabi bunu. uygulamaları arka planda açık mı unutuyorsun?

wifi olmayan yerlerde normal internet paketinden yer.
  • tormentorius  (20.02.12 22:36:04) 
ekran parlaklığı full mü? en çok etkileyen o. sonra 3g, sonra wifi, sonra çalışan app'ler.


  • silvio dante  (25.02.12 01:04:03) 
arka planda çalışan uygulamalar hallice şarj tüketiyor, özellikle bildirim yollayanlar vb. kullanmadığınız süreçlerde ilgili app leri kapatın ciddi bir performans artışı hissedebileceksiniz.


  • kuduz balik  (25.02.12 02:05:54) 
@kuduz balik
arka planda çalışan uygulamalar hallice şarj tüketiyor, özellikle bildirim yollayanlar vb.

bu tam olarak doğru değil. o bildirim denilen şeyler, apple'ın push notification servisine kayıtlı uygulamalarda oluyor. ki push notification'ın güzelliği de şarj tüketimi hususunda zaten. her uygulama socket açık bırakıp yeni bişe var mı diye sürekli kontrol etmiyor kendi başına. sadece apple'ın push notification'ı için sürekli açık ortak tek bir socket var ve diğer uygulamalar da bu servis üzerinden bildirim yapıyorlar. yani bildirim yapan 10 uygulama ile 1 uygulama arasında şarj tüketimi açısından bi fark yok.

eğer uygulama kendi kendine başka şeyler indirmekle (appstore, installous gibi) veya ses çalmakla/kaydetmekle (garageband, shazam gibi) meşgulse o ayrı.
  • silvio dante  (28.02.12 23:17:52) 
@silvio dante, bahsettiğim bildirimler "radar bul" vb gudik uydulamalardı. soket olayını bilmiyordum lakin.


  • kuduz balik  (29.02.12 01:13:10) 
Bir de iOS 5.0'da şarj sorunu vardı. Az gidiyordu. 5.1 surumuyle o sorun biraz giderilmişti.
Sürümün son sürüm mü onu da bir kontrol et istersen

  • sinematematikci  (29.02.12 07:27:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.