[]

yanık

kolum sıcak tavaya yapıştığı için haliyle yandı. deri kapladığı için soyuldu. şimdi dokundukça hissedilen bi ağrı var. üstünü kapamalı mı bu yaranın? geriliyor, yapışıyor. enteresan bi acı. ne yapsak da geçse?
 
yeni olduysa en az yirmi dakika soğuk suya tut. yeni olmadıysa silverdin gibi bir yanık merhemi sür.


  • compadrito  (17.02.12 22:13:10 ~ 22:13:44) 
bepanthen sür açık kalsın kapatma


  • pinch  (17.02.12 22:20:21 ~ 22:41:15) 
yauf suya tutmayın lütfen ay kötü hissettim, acile gidin lütfen en yakındaki devlet hastanesine, iz miz kalır sonra.

edit: soğuk suya tutmayın diyorum çünkü düşünün kızgın tavayı suya tuttuğunuz anı, bir de cildiniz organik ve yavaş işleyen bir yapı olduğunu düşünün ona göre su altına sokmaya karar verin. ay bayılazaaaam.
  • sanal hayvan  (17.02.12 22:22:54 ~ 22:23:51) 
sanal hayvancım sen bayılazaaaan ama, bize de böyle öğrettiler yanık ünitesinde. en az yirmi dakka. yanığın daha derinlere işlemesini engelliyo.


  • compadrito  (17.02.12 23:23:02) 
itfaiyecilere verilen eğitimde yanığı suyla yıkadıktan sonra yumurta akı uygulanması gerektiği anlatılıyor. denemeye değer.


  • zgrydn  (17.02.12 23:40:38) 
Geçmiş olsun,yanık çok can sıkıcı bir şeydir.
Şu anda olmazsa bile yarın bir acile gidip göstermenizi öneririm,kabarma,su toplama tariflemediğinize göre basit derecede bir yanık gibi duruyor,çok ağrı yapıyorsa anestol pomad yeter.
ancak daha ciddiyse günlük pansuman gerektirebilir.
Bunu da öneririm;(git:www.tekinmedikal.net )
  • ogur  (17.02.12 23:42:40) 
bulabilirseniz bu iyi gelir, hem izi azaltır, hem acıyı:
www.yaraurunleri.com

  • cedilla  (18.02.12 13:28:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.