su gibi sümük akıyor, durduramıyoruz efendim...

merhaba aziz saint petersburg sakinleri,

dün öğlen hastaneye gittim, çıktım otobüse bindim ki burnum nasıl akmaya başladı öyle, felaket. sanırsın manavgat şelalesi... dün bütün gece çizim yaptığım için bilgisayar başında bir top tuvalet kağıdı bitirdim yine de bitmedi (sümük). bi de bildiğin su akıyor, sanırım bir süre sonra da su kaybından baş ağrısına sebep oldu. göz kürelerim zonkladı falan. hayır aktığını da anlamıyorum bi bakıyorum üstüm başım sümük olmuş, sıcacık akıyor böyle lav gibi. geçirdiğim en feci nezle oldu bu galiba. şu anda çok şiddetli olmasa da fena derecede rahatsız ediyor. nedir bunun çaresi, ''bu ilaç süper, yan etkisi de yok'' ya da ''şunu şuna kat kaynat iç'' gibi (iğrenç olmamak kaydıyla) önerileriniz nelerdir? evde bir tablet alfoxil kalmış ama faydası olmaz herhalde zaten başka bir sebeple amoksilav kullanıyorum hepsi aynı terane galiba...

off arkadaş bir şeyi de açıklamadan sor bee. ne berbat bi duyuru oldu bu böyle...:( yardım edin :(

not: herkese bol bol tik atıcam (sanki ratio kasıyoruz tey)

oha editi: şş kanser falan demeyin, korktum lan.

onu çözümünü ben şimdiye kadar hiç bulamadım ama bişeylerle meşgulsem ve rahatsız oluyorsam 1er tuvalet kağıdını rulo yapıp burnuma sokuyorum ara ara değiştiriyorum etkili oluyor

  • berginyonbaenre  (17.02.12 13:53:27)
madem "kısa bi şey olsun istemişsin", kısaca anlatıyorum: bir su bardağı kaynamış suyun içine 3-4 kaşık elma sirkesi katıp bir tane de bütün limon sık, hüplet. tadını soracak olursan, tylolhot derim. yalnız adam gibi yemek yiyip ardından iç. akşam yemeğinden sonra da aynı şekilde iç. bi daha grip olacağını sezdiğin zaman da eve atar atmaz kendini bu karışımı iç, başlamadan bitsin dertler. allah acil şifa vere. sağlıcakla.

  • schopenowski  (17.02.12 13:54:42)
eczaneden clarinase alabilirsin. hemen kesiyo.

  • laprairie  (17.02.12 13:56:49)
eğer cidden anlattıklarını doğru ifade edebildiysen
yani burnundan su kaybederek başının ağrımasına neden olduysa
sende ya otoimmün hastalık var ya da kansersin.

ama bence sen kendini doğru ifade edemedin ve sinüzitin var. bunun için her zaman kullandığın amoksilav yerine doktora git ve sana hemogram testi yapsın. çıkan değerlere göre sana uygun bir antibiyotik verecektir.

evet ben dr. house
  • bentalihsizim  (17.02.12 14:02:03)
@berginyonbaenre ahah ben de bir yaprak koparıp boğa gibi iki ucunu burnuma tıkıyorum arada, 10-15 dk tutuyor.:D

@laprairie hmm. baktım da yan etkisi fazlaymış. açıkçası pek sıcak bakamadım ama sağol. bu arada okuyanlara iletelim ilacın olası yan etkilerini: www.eksisozluk.com
  • kisa bisey olsun istemistim  (17.02.12 14:02:21)
geçmiş olsun.. geçen hafta aynı durumdaydım; burnumu silmekten helak olmuştum.1 tane içtim, bi kaç saat sonra akıntı falan kalmadı, mucize gibi kesti attı, ertesi gün içmeme gerek bile kalmadı..yan etkisi ortaya çıkacak kadar kullanmam gerekmedi yani.. sen bilirsin ama önce bi doktora yada eczaneye danış istersen..

  • laprairie  (17.02.12 14:36:42)
burun akıntını kesme. bünye burun akıntısı imal ederek, virusu vücudden atmaya çalışıyo. burun akıntısına bulaşık ellerinle dokunduğun her yere virusu bulaştırıyosun. öpmeyle değil, tokalaşmayla bulaşır. bunu da bu vesileyle aççık seççik ifade edeyim.

  • compadrito  (17.02.12 16:24:59)