Ağrızalı Fotograf Makinesi

İki belki de üç yıldır kullandıgımız fotograf makinemiz agrızalı bir süredir yere düşürülmediği iddia ediliyor. sorunu tam olarak cektigim fotograflarla acıklıycam.

ilk olarak birinci fotograftaki gibi cekmeye basladı bir süre kullanmadık sonra ikinci fotograftaki hale geldi o arada kullanılmadı bile ama objektiften baktıgımızda her şey normal. fotograf makinesi tamiri yapan bir yere goturdum bu bi şeyi gormuyo dedi ama neyi gormedigi kısmını anlıyamadım bi kere daha da soramadım :) fiyat olarak 75-120ytl arası bir şey tutar dedi cok geldi o paraya yenisi alırım dedim senin ki gibi olmaz dedi canon powershot a85tir alet. yaptırayım diye konusur gibi geldi biraz ama neyse.

sonuc olarak ne yapmalıyım :)

www.freewebs.com

2 ihtimal var,
ilki, sensörünün ömrü dolmuş;
ikincisi, objektifin içindeki optiklerden biri kaymış olabilir, çekim esnasında yamuluyor olabilir..
yalnız ikinci fotoğraf baya bi ilginçmiş. böyle bir arızayı ilk defa görüyorum, hem fotoğraf çekebiliyor hem de arızalı =)
eğer ilk gösterdiğiniz yer yetkili canon servisiyse, başka bir tanesine daha göstermeyi deneyin. aynı fiyat istenirse, yenisini almak daha mantıklı olabilir tabi ki. sonuçta aynı arızayı tekrarlamayacağını kimse garanti edemez..
  • paradoxical  (14.08.08 11:24:39)
ben ikinci fotoğrafı çok beğendim, bence bu şekilde devam edebilirsin.

  • cutterfly  (14.08.08 12:02:34)