Odaklanamama sorunu ?

selamlar.şöyle başlayayım öss yi kazanana kadar durmaksızın 3-4 çalıştığımı hatırlarım lakin artık kendimi verip 45 dk ders çalışamıyorum derslere giriyorum hoca ders anlatırken dalıp gidiyorum(uyuma manasında değil).artık çok fazla kafama takılmaya başladı geceleri uykum kaçıyor sürekli yaptığım hiç birşeyden zevk alamıyorum en sevdiğim şeyle vakit harcarken bile aklımda sürekli başka birşey oluyor.herşey hakkında kötümser düşünür oldum hayattan bir beklentisi olmayan insan modunda dolanıyorum.Acaba bu moddan çıkmam için ne yapmamı tavsiye edersiniz ?teşekkürler şimdiden

(not:psikologa gidicem sınavlarımın bitmesini bekliyorum.)

zilyon tane şey olabilir, kendimden biliyorum.
kötü bi ayrılık, yalnızlık, alkol ve türevleri, yaşadığın yeri sevmeme, amacın olmaması gibi. güzel bi' öneri gelirse ben de alabilirim.

  • herseynasilbasladiysaoylebiter  (19.01.12 15:30:17)
Aynısını yaşıyorum össye günde 5 6 saat çalıştığım olmuştu.Üniversiteye geldim hiç birşey yapamıyorum.Bütün derslerden kaldım.

  • manyakcoder  (19.01.12 15:53:28 ~ 15:53:57)
yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla üniversite 1. sınıfsınız.büyük ihtimal ailenizle aynı şehırde değilsınız.bence bu durumunuzun sebebi yaşadıgınız yere ve üniversite ortamına tam alışamamanız.en büyük faktör ise üniversiteye kapak atayım rahat ederım,şimdi ki gibi kasmayacağım düşüncesi.siz farkında olmadan içden içe tembelliğe alışıyorsunuz.

  • integral almayi bilmeyen muhendis  (19.01.12 16:46:08)
yok aslında 3. sınıfım ilk sene kolaydıda yavaş yavaş çuvallamaya başladım evet aynı şehirde değilim ailemle başımda hep birisi varken ders çalışmaya alıştığımdan kendi kendime ders çalışamıyorum o psikolojik baskı üstümden kalktı gibi :/

  • orixim  (19.01.12 17:04:54)