Ses Dosyasını iptal etmek

Bir arkadaştan Casablanca'nın divx ini aldım. film orjinal dilinde download edilmişti. ama türkçe ses dosyasını, görüntüyle birleştirmiş, haliyle türkçe izlemek zorunda kalıyorum. bunu ortadan kaldırıp orjinal dilinde izlememin bir yolu var mı? teşekkürler

hangi program ile izliyorsun?

  • trimpot  (01.08.08 19:03:31)
bsplayer, vlc, ya da gom

  • goodbyecruelworld  (01.08.08 19:07:50)
Gom Player ile izliyorsanız; Sağ tuşla tıklayıp Audio -> Select Stream. Yani böyleydi sanırım ^^

  • Desqpio  (01.08.08 19:18:33)
gomda sağ tıklayıp audio> select stream > stream01-02 falan olması lazım eğer 2 dili de varsa tabi

  • gaza gelen  (01.08.08 19:24:06)
vlc veya bsplayer ile de diger sesler seçilebilir. ama dogrudan silmek isterseniz, virtualdub ile yapabilirsiniz...

  • tcp0203  (01.08.08 19:44:45)
bsplayer'da direkt görüntünün üstüne sag mouse ile tiklayin: ses ==> seslendirme'den seciminizi yapin.

  • trimpot  (01.08.08 21:04:20)
arkadaslar olmuyor. ses dosyası (bildiğiniz 128kbps lik winamp file) + film aynı klasörde ama filmi oynatmaya başladığım zaman stream2 falan görünmüyor. bu 2 dosya hangi yöntemle içiçe geçmiş olabilir ki orjinale erişemiyorum. gom, vlc ve bs de denedim sonuç aynı. bir ayrıştırma programı yok mu?

  • goodbyecruelworld  (01.08.08 21:16:01)
stream 2 yoksa, büyük ihtimal arkadaşınız orjinal sesi silmiştir. ama illa ki bakayım, varsa ayrıştırayım derseniz; virtualdubmod işini görür... streams menusunden-stream list den görebilirsiniz kaç tane stream oldugunu... downloads.sourceforge.net

  • tcp0203  (01.08.08 21:50:55 ~ 21:52:21)