Excelde, başka bir sayfadaki kolondan bir hücredeki veriyi kullanmak

Merhaba 1 ve 2 adında 2 tane sayfa olduğunu farzedelim,

2. sayfadaki B sütunundaki verileri
1. sayfadaki B2 ye girilen değere göre almak istiyorum;

Örneğin 1. sayfadaki B2 ye 5 değeri girildiyse

2.sayfadaki B5 i alıp ilk sayfada bir hücrede yazdırmak istiyorum.

Nasıl yapabilirim? Teşekkür ederim.

=INDIRECT("2!B" & B2)
=DOLAYLI("2!B" & B2)

  • cakabo  (12.01.12 08:58:33)
ilk sayfadaki hucreye gidin.

= isareti koyun. (burada mouse'un imleci sekil degistirecek ve sizden bir seyler secmenizi bekleyecek.

daha sonra ikinci sayfaya gecin ve istediginiz hucreyi secin

enter'a tiklayin.

sonra ilk sayfadaki hucreyi surukleyerek formulu kopyalayabilirsiniz.
  • cbe  (12.01.12 09:00:30)
@cakabo,

bu sekilde yaptığım zaman
#BAŞV! diye bir şey çıkartıyor değeri vermiyor bir türlü, neden olabilir?
  • Yigitabi  (12.01.12 09:00:54)
=DOLAYLI ya da INDIRECT yapıp parantez açıyorum,diğer sayfadaki herhangi bir hücreye tıkladığm zaman
şöyle bir şey oluyor

=INDIRECT ('Kommutasyon(Erkek)'!B2) burada daha #BAŞV! ya da #AD! yapıp değeri vermiyor.
  • Yigitabi  (12.01.12 09:02:47)
Sayfanın adı 2 değil demek ki, benim verdiğim formülde 2 yazan yere sayfa adını yerleştir, tırnak işaretlerine dokunma.

  • cakabo  (12.01.12 09:05:14)
cakabo, 2 yi örnek verdim, yani değişkenleri ona göre yapıyorum,
=INDIRECT ('Kommutasyon(Erkek)'!B2) bu gösterdiğimi sayfadan direk copy paste yaptım buraya, bu komutun, yazdığım hücreye komutasyon(erkek) sayfasındaki b2 hücresini basması gerekmez mi?

Geçersiz ad diyor, halbuki ben el ile yazmıyorum, =INDIRECT yaptıktan sonra
aşağıdan sayfayı tıklıyorum mouse ile...
  • Yigitabi  (12.01.12 09:07:09)
=INDIRECT("Kommutasyon(Erkek)!B" & B2)

bu şekilde dene.
  • cakabo  (12.01.12 09:18:35)
Geçersiz ad hatası diyor yine :(

  • Yigitabi  (12.01.12 09:20:30)
=DOLAYLI("'Mortalite Erkek'!A" &B3) tırnakları bu şekilde kullandığım zaman çalıştı.
ilgi için çok teşekkür ederim

  • Yigitabi  (12.01.12 09:26:02)
Son kullandığın formül doğru.

Benim önceki verdiğim formüllerde sayfa adında parantez işareti olmadığı için hata vermiyordu ama sayfa adını tek tırnak içine almayınca parantezi formülün bir parçası olarak algılıyor excel sanırım.

Kolay gelsin.
  • cakabo  (12.01.12 09:29:04)