Photoshop Bilenler! Çok Zor Durumdayım! :(

Ekteki imajda gözüken elektrik efektini uygulamam, bu efektle "15" (A4 kağıt boyutunda) rakamı yazmam gerekiyor. Fakat bire bir aynı kalitede olmalı.

Nasıl yapabilirim? Bilen eden beri gelsin..

Yardımcı olana bi kasa kırmızı Tuborg alıcam yeminle.. Sözüm söz valla. Hemen ertesi gün..

o çok da kolay bi "efekt" değil. en azından tek efektle olacak iş değil. bi biraya kurtaramayabilirsin.

photoshop biliyorsan, stroke'la, ayrı bir layer'a al, bunun 2-3 tane kopyasını al. her kopyaya filter->distort->wave altından arzu ettiğin ayarlarda dalgalanma ver. burada benim gördüğüm 3 layer var, opacity'leri ve dalgalanmaları farklı seviyelerde. sonra bunları renklendir. biraz da blur.

temeli bu ama sonrası zor, yani o ışık oyunları için uğraşmak gerekecek, en azından ben anlatamıyorum buradan. kendi bilgisayarımda da değilim yardımcı olamıyorum o yüzdne.
  • celeron 300a  (06.01.12 23:57:16 ~ 23:58:25)
bilmiyorum baktınız mı ancak resmi nette aratınca font satın alın falan diyo. belki hazır şekilde olabilir alfabe + rakamlar ?

  • surlefil  (06.01.12 23:58:07)
eğer acil değilse yapar yollarım yarın sabah. Şu an ufak monitördeyim hayatta yapamam. Kırmızı tuborg alamayacağım için üzgünüm. Yurt dışındayım.

Ha acil diyorsan fikir olsun diye söyleyim. Pen tool ile çizip renklendir. Farkettiğin üzere 3 çizgi var. 2 tanesi pen tool ile çizilecek. Diğeri de pen tool ama üzerinden brush ile geçeceksin.
  • alideemir1  (07.01.12 00:19:08)
img46.imageshack.us

şöyle bi şey var ama sen backgroundu temiz istiyorsun sanırım.
  • Skey295  (07.01.12 10:21:21)
celeron300a'nın dediği yolla biçimledikten sonra şurdaki fekti uygulayarak www.photoshopsupport.com 3 ayrı çizgiye parlaktan daha az parlağa gidecek şekilde efekt ver.

  • ukde  (07.01.12 17:27:43)