arkadaşı barcelona maçına götürebilmek?

selam, nasılsınız :) benim çok sevdiğim bir arkadaşım(sevgili değil hakikaten arkadaş) var kendisi barcelona taraftarı ama hastalık derecesinde aşırı, şimdi ben bunu para biriktirip mayıs gibi falan barcelona'nın bir maçına götürmek istiyorum, sorularıma gelirsek;
1)real madrid maçına bilet alabilmem imkansız fiyatlardan dolayı, real maçı değilse değmez mi dersiniz?
2)2000 tl'ye bu iş olur mu, 2 gün kalsak maça gitsek gelsek?
3)2000 değilse kaça olur?

Teşekkür ederim cevaplarınız için.
ek: espanyol maçına biletler iki kişi 318 euro mesela. diğer harcamaları soruyorum aslında.

bu 318 euro iyi bir tribünmü yoksa dürbünlük yerler mi?

  • skywalkeremre  (04.01.12 00:13:24)
kale arkası 2. kat. 500 euro a kategorisi de diğer harcamalar çok aşmayacaksa a da alabilirim.

  • ekaterina  (04.01.12 00:17:18)
2000 liraya olur ya herakde belki aşar birazcık. mesela sevilla, atletico madrid, valencia ayarında takımlar daha güzel olur espanyol'a nazaran. real madrid maçı baya pahalıya patlayabilir. tabii takip edip erken alırsan orasını bilemem.

ben geçen sene barcelona'ya gittim ve o gün şansa sevilla maçı vardı. kale arkası biletler maç günü 60 euroydu mesela. mal gibi gitmemiştim ama.

kale arkası ikiniz 150 euroya olur bu iş (fazla söyleyelim belki zam gelmiştir). hostelde de günlük 20+20 =40'ar euro ya kalsanız 3 gece 120 euro olur. uçak parası da ikiniz toplam 500 euro olsa toplam 800 euro falan. orada günlük harcamanız da 100 euro olsa kişi başı 300 euro da ona ekle 1100 euro toplam harcayacağınız şey.

tabii bu tamamen kafadan hesaplama ve fiyatları biraz yukarıda hesapladım.

özet: 3gecelik bir tatil uçak ve yemek, eğlence dahil toplam MAXIMUM 1100 euro olur diyorum (iki kişi).
  • elektr10  (04.01.12 00:20:19 ~ 00:20:52)
uçak biletlerini erkenden almak lazım gidiş dönüş 350-400 tl civarı tutsa , 2 gün orda kalsanız bi hostelde kelle başı 25-30 euro konaklamaya verseniz , bilet parası haricinde cebinizde bi 150-200 euro olsa.(minimum şekilde hesaplamaya çalışıyorum , gerçi arkadaşın bu derece barça manyağı ise , camp nou dan alacağı şeyler için 150-200 euro dahi az gelebilir.)

şu şekildede yapabilirsiniz ; maç günü gidiş alırsınız uçak biletini , ertesi gün dönüş alırsınız konaklamaya vereceğiniz parayla biraz daha eğlenirsiniz. hem sokakta sabahlarsınız. olmadı havalimanında yatarsınız.
  • muslimovic  (04.01.12 00:24:41 ~ 00:26:16)
ya ben de biliyorum daha iyi olur da şu anda hazırda bu kadar param yok mayıs'a kadar beklemem lazım o zaman da bi tek espanyol maçı var, vaz mı geçsem yoksa bu hevesten, ya da iyice paramı biriktirip gelecek sezonu mu beklesem, erken belki real madrid olabilir o zaman :/ + bir de vize sorunumuz var ikimizin de yeşil pasaportu yok, puf.

  • ekaterina  (04.01.12 00:26:31 ~ 00:28:44)
2 ve 3. soru beni aştığı için cevap veremiyorum ama 1. soruya bi cevap vermek istiyorum.. Kesinlikle değer. Barcelona maçını yerinde izleyeceksin/izleteceksin. Benimde böyle bi arkadaşım olsa da götürse keşke :)

Ayrıca Espanyol maçları önemlidir Barcelona için. Cünkü iki takımda Katalan'dır ve derbi maçıdır. Real maçına gidemiyorsan illa ki Atletico, Sevilla ya da Valencia maçlarına gitmelisin diye bi kaide yok.. İmkanın varken değerlendirmelisin. Eminim arkadaşın inanılmaz derecede mutlu olacaktır çünkü ne kadar Barca aşığı olduğunu söylemişsin. Benimde en büyük hayalim orda bi maç izleyebilmek.
  • lionel andres  (04.01.12 00:28:46)
espanyol diyosun ama aslında espanyol-barcelona da bi derbidir. yerel derbidir.
espanyol takımı barcelonadaki bir grup ispanyol öğrencinin kurduğu bir takımdır.yani , katalunya'nın içindeki ispanyol azınlığı temsil eder. barcelona ise bilindiği gibi ispanya'nın içindeki katalan azınlığı temsil eder. espanyol maçı da güzel olur küçümsemeyin bence. ayrıca seneye biriktiririm dersen , büyük ihtimalle biriktiremezsin hatta o biriktirdiklerini de yersin :) sen hazır gaza gelmişken bu sene mayısta götür arkadaşını bence.

  • muslimovic  (04.01.12 00:29:53)
@muslimovic yani ben de beklemek istemiyorum aslında o kadar, bir şeye karar verince hemen yapayım sevinsin falan istiyorum.

  • ekaterina  (04.01.12 00:31:15)
eğer mayısa kadar bulamam o kadar parayı dersen , haziranda euro12 var. polonya ve ukraynada ortak düzenlenecek. hem bu iki ülke ispanyaya göre daha ucuz. arkadaşın eğer bu kadar barça manyağıysa (zaten ispanya milli takımında barçadan 7-8 oyuncu oynuyo), euro12 de ispanya'nın herhangi bir maçına da götürebilirsin.

  • muslimovic  (04.01.12 00:34:38)
o deil de siz evlenin

  • curiosita  (04.01.12 00:35:09)
ha bu arada aklıma gelmişken söyliyim , bazı tur şirketleri böyle maçlara turlar düzenliyor. ( ama hangileri onlar pek emin değilim.) bu turları araştırmaya bak derim ben. hem daha ucuz olur hemde bissürü ıvır zıvır işten kurtulmuş olursun. şehir turu vs de yaptırıyolar hem :)

  • muslimovic  (04.01.12 00:36:52)
@muslimovic yok illa barca olacak ispanya maçına götürdün desin istemiyorum. adı olsun :) bulurum mayıs'a kadar ya. annem 1000 tl vercek zaten onunkini de benim vereceğimi söylemedim sadece 1000 tl biriktirmem lazım o da kolay.
@curiosita eheh o nerden çıktı :)

  • ekaterina  (04.01.12 00:37:45)
mayısa kadar bulursun o parayı ama son gün uçak biletlerini almaya kalktığında bulduğun paradan daha da fazlası tutacak. bence elini çabuk tut , iddaa filan paranı katlamaya çalış :)

  • muslimovic  (04.01.12 00:40:43)
ya vize olayını da araştırayım kesin vereceklerine emin olursam lufthansa'dan alıcam gidiş dönüş iki kişi 800 tl yapıyor. maç biletlerini de alıcam kredi kartıyla hallederiz borca girince ödüyorum zaten yoksa olmuyor. eheh param yok deyip şimdi alıcam demekte garip olmuş teori de kredi kartını patlatıp 3 ayda asgarisini ödeyerek sağdan soldan aldığım borçlarla kapatıcam maksat erken almak, bu kız manyak mı demeyin sonra :)

  • ekaterina  (04.01.12 00:42:40 ~ 00:51:03)
e iyi madem , şimdiden iyi eğlenceler size :)

  • muslimovic  (04.01.12 00:50:06)
Arkadasidan da cikar oraya gidinc zaten para bence. Ona cok takilma. Cook ucuza bilet alabilirsin erken alinca. 800 lira cok bile olabilir.

Ek olarak arkadasa bak ya. Benimde arkadasim olur musunnn hem ben o kadar masraf da olmam:)))
  • c1b2k3  (04.01.12 11:04:30)
eheh olamam tek kişilik kontenjanım var :), zaten gidemiyoruz maalesef :((( kendisi öğretmen olduğu için meb'ten izin alması gerekiyormuş bu da yıl içinde imkansızmış. çok mutsuz oldum ya.

  • ekaterina  (04.01.12 11:08:08)