Telefonla arama yapacakken dahi kimi arayacağımı unutuyorum

Merhaba sevgili dostlar,

Bende son zamanlarda baş gösteren bir unutkanlık problemi çıkmaya başladı. Bu unutkanlıklar özellikle cep telefonu konusunda had safhada görülüyor. Masada evde arabada sürekli unutuyorum. Bunun yanı sora mesala birisini aramak için cep telefonunu çıkarıyorum. Sonra bişilerle meşgul olduğumda 30 saniye sonra kimi arayacağımı dahi unutuyorum. Bu tip problemlerin sebebi ne olabilir nasıl giderilebilir?

Teşekkürler.

unutkanlık B12 vitamini eksikliğinden olabilir derler ama doktora danışmak lazım tabi.

  • sevenay  (27.12.11 21:20:52 ~ 21:21:07)
doktor veya benzeri biri değilim ama buna benzer bi problem yaşadığım için nacizane birşeyler söyleceğim.

bu bahsettiğiniz şeyin unutkanlık olduğunu hiç sanmıyorum. dikkat eksikliği, önemsememe, dikkat etmeme gibi şeylerden kaynaklanıyor.

bilincini uyanık tutmak, tabiri caizse teyakkuzda olmak çözüm oldu bana.

(git: 328638) benim açtığım bu duyuru incelemek faydalı olabilir.
  • dahinnotha  (27.12.11 21:21:18)
güçlü bi hafıza için havuç veya havuç suyu önerirler çok ama aslı var mı bilmiyorum. belki kafan dağınıktır sadece bu aralar oluyodur.

  • sebnamy  (27.12.11 21:21:58)
cok calısmaktan cok okumaktan olabılırmısmıs

  • cmr_sa  (27.12.11 21:24:37)
kullandığınız herhangi bir ilaç var mı? bunu da göz önüne alın derim.

  • Phoebe  (27.12.11 21:45:14)
@phoebe herhangi bir ilaç kullanmıyorum.

  • secretcode  (27.12.11 21:46:04)
valla ben daha kötüsünü yapıyorum telefonla arama tuşuna basıp aradığımı unutup telefonu bir kenara bırakıyorum...

  • hakankid  (27.12.11 22:00:09)