Okul uzatan dersler

Şimdi benim bölümde bir tane dersler zinciri var. 4 ders ve hepsi sırayla birbirinin önşartı. Bu derslerin her biri sadece tek dönemde açıldığı için de birinden kalmak direkt olarak okulu uzatıyor. İki defa kalırsan iki sene uzuyor vs...
Resmen orospu çocukluğu olsun diye koyulmuş gibi geliyor. Sizde de var mı böyle dersler merak ediyorum?

bizde bu tür bir uygulama yoktu. sadece, 3. sınıfta ders almış olmak için 2.00 barajını aşmak, 4. sınıfta tez almak için ise 2. sınıftan ders bırakmamış olmak gerekiyordu.

bazı üniversitelerde bazı 2. sınıf derslerini almak için bazı 1. sınıf derslerinden başarılı olmak gerektiğini duydum ama böyle hepsi sırayla birbirinin önşartı olan 4 dersi ilk kez duyuyorum.
  • gogu delen adam  (27.12.11 20:01:38)
var maalesef. x i geçemezsen y yi alamazsın,y den kalırsan c yi hayatında göremezsin tarzı garip kurallar var.

  • mcsword  (27.12.11 20:03:10)
vardı ama 4.de sececeğin opsiyonla da ilgiliydi.

  • amlakit  (27.12.11 20:04:40)
A (bahar dönemi)
B (güz dönemi, ön şart A)
C (bahar dönemi, ön şart B)
D (gün dönemi, ön şart C)

şeklinde işte. mesela B'den kaldın diyelim. 1 sene uzar. ondan geçip C'den kalırsan yine 1 sene uzar. şansın yok yani başka. ne kadar dilekçe verirsen ver, dil dökersen dök. hiçbir şekilde başka dönemde açmıyorlar bu dersleri. piçlik resmen amk.
  • trinitrotoluen  (27.12.11 20:05:15 ~ 20:06:15)
valla piçlik:) son 1 senem tamamen öyle bir kural yuzunden uçmustu:/

  • amlakit  (27.12.11 20:30:01)
inşaat müh ve şehir bolge planlama da var. sanırım çoğu mimarlıkta da var

  • lehim ve havya ile mikrocip yapan adam  (27.12.11 20:30:17)
bilkent de de vardı fen fak. da biz okurkene

  • niye ama  (27.12.11 20:41:00)
1. dönemimizdeki algo dersi 2 3 ve 4 teki dersleri bağlıyordu. ilk dönemden okulu uzatmış oluyordun :(

  • eipcack  (27.12.11 23:55:26)