'sifir dedigimde' filmini izleyenlere ( uyari: soru bol spoiler barindirmaktadir)

bu filmi 4 kisi izledik, bi tek ben begendim. yani tamam bazi mevzular net degil ya da baglantilar icin yeterince semiyotik yaklasimlar kullanilmamis, sudur, budur, bik bik... filmi sevdim tamam ama kafamin basmadigi bazi seyler var, seyredenlerden anlayanlar cevaplarsa ferahlayacagim.
1. oktay kaynarca'nin hanim kizimizin hipnozuna dahil olmasinin temel nedeni yarim kalan masalin sonunu ogrenmek icin ( mi? sadece, yoksam baska nedenlerde mi var?)
2. masal neden yarim kalmis? bunla ilgili bi ipucu verildi mi filmde? anne aglamakliydi anlatirken.
3. yasli doktor ve diger komsularina gore bu ailenin 2 oglu varmis. bu durumda o.k.'nin kardesine ne olmus?
4. en cok kafami karistiran da; o.k. bi yerde sey diyor ' acaba oglum yasiyor mu?' yano o.k. aslinda sandigimiz gibi ailenin oglu degil de babasi mi? ama babasi olsa masalin basini da bilmezdi :s uffffff, suruyle karmasa velhasili kelam. bir daha izliycem ama pek umitli degilim.
bir isik da sen yak!
iyi aksamlar

cevap veren olursa bi zahmet buraya da bi el atabilir mi?
(git: 31109)

  • ravioli  (21.07.08 20:33:16)