eve hırsız girmesi

selam. bu gun sabaha karşı eve hırsız girmiş. kapı kilitli orta sınıf çelik kapı yalnız tek umudumuz u şeklinde mandallar oluyor ya oydu. onu bile açmış nasıl açtıysa hıyar. bir tek annemin cüzdanını almış başka birşeye dokunmamıs ama evde odamda televizyon bilgisayar filan çalınacak şeyler var. naapmak lazım? 1 milyoncularda satılan mıknatıslı alarm mı alsam? fake kamera mı koysam ev ile apartman girişine? odama baktıysa kesin bir daha gelir.

gelırler gelırler. kapıya al bı tane o zıllerden dıcemde. bu sefer gece o sesı duyarsan korkusu bı kötü olur.

  • tadutadu  (11.12.11 11:50:20)
o sesi duyunca kaçar herhalde? aval aval beklemez

  • seljax  (11.12.11 11:52:28)
evin girisine diploma gibi bisey asabilirsiniz "savci xxx", "amiral xxx","padawan xxx" gibi,zaten onu görünce cikip gider.

ciddiyim bu arada.

alarm da ise yarayan bir yöntem.
  • serabetan  (11.12.11 12:03:11)
bi akrabamın köpeği var, küçüklükten veri öyle bağlanmış ki kendisine eşini bile yaklaştırmıyo bazen.

  • violence  (11.12.11 12:22:41)
evde değerli birşey bırakmayın. bıraksanız dahi hiç umulmayacak yerlere koyun yatmadan önce.

  • wessago  (11.12.11 12:37:26)
wessago +0.67

@seljax alarmı takın fake kamera takın alarmı duyan hırsız ya kaçar yada panikle içeri dalar alarmı kapatmak ister alarma elektrik verin çarpılsın :)
  • zlatan  (11.12.11 12:47:14)
valla arkadaş anlatmıştı, onların binada bi daireye hırsız girmiş bi de not bırakmış "çelik kapı 10 dakika, normal kapı 5 dakika" diye. adamlar nasıl beceriyorlarsa açıyorlar her türlü.. bi tane alarm yerine bi kaç tane alarm koyabilirsiniz kapının farklı yerlerine.

fake kameranın çok caydırıcı olacağını sanmam. bizim binada normal güvenlik kamerası var, ona rağmen bi haftada iki daireyi birden soyabilmişlerdi. köpek falan da alabilirsiniz, mesela rottweiler. genelde köpek olan eve pek girmiyorlar. en azından şimdiye kadar ben duymadım..
  • toshiro  (11.12.11 16:13:54)
kapıyı kilitleyin.

  • sttc  (11.12.11 18:00:33)
arkadaşlar kapı kilitliydi zaten hatta kilidi geçtim onu hallediyolar br şekilde ama sunu nasıl açtı piç kurusu hala anlamıyorum adamın açtığı şey şu www.google.com.tr

  • seljax  (11.12.11 18:33:03)
yav adam çelik kapı 10 dakika diye not nırakmış diyorum :) o kancayı açıyorlar her türlü. evine hırsız giren komşu evde uyurken kapının iki kancasını da takmış. uyanınca bi bakmış kancalar açık, takılar yok, çanta, cüzdan boşaltılmış..

  • toshiro  (11.12.11 18:41:21)
en iyisi alarm taktırmak evin zemin veya giriş kat değilse kapıya bir manyetik kontak takarsın,harici sireni dışarı apartman içine koyarsın,istersen evde olmadığın zaman devreye girecek koridor salon kısmını gören bir hareket dedekötür de koyabilirsin,telefon hattını da bağlarsan panel seni de arar.ortalama maliyeti 400 tl gibi birşey olur.
kapının girişine kamera da koyabilirsin.

  • sealth  (11.12.11 19:06:48 ~ 19:07:28)