[]

wi-fi cahili miyim, yoksa kazık mı yedim?

yakın zamanda wi-fi'li bir telefon aldım. bir hevesle evimizdeki kablosuz ağı kullanarak bayağı bir nete girdim telefon üzerinden. bir kere de kamil koç'un kablosuz ağını kullanarak girdim yolculuk esnasında. tabii hep bedava olduğunu varsayarak.. ay sonunda bir telefon faturası geldi ki ne göreyim? 10 tl'den fazla "data kullanım ücreti" diye bir şey (vodafone bu arada). benim kendi evimin ağından vodafone'a ne yahu? kaldı ki millet i-pod ile bile giriyor avm'lerde, onun faturası bile yok.. arayıp itiraz mı etsem?
 
benimde başıma geldi 100 küsur fatura ödedim,anlamış değilim.(avea)


  • pelinn.  (25.11.11 19:15:12) 
telefonunuzun markası modeli nedir?


  • cbe  (25.11.11 19:15:22) 
wi-fi ile bağlandığın internetten gsm şirketinin haberi bile olmaz. onlarla ilgili bir durum yok.

3g, umts'yi filan kullanan bir application varsa veya yanlışlıkla hat üzerinden bağlandıysanız ancak öyle bir durum olur. wi-fi'ın faturaya yansıma ihtimali yok.

kamil koç'tan bağlandığınız ağın internet erişimi yoksa ve telefon ayarlarını yapılandırdıysanız telefon otomatik olarak hat üzerinden bağlanmış olabilir. kamil koç internetlerinin sik gibi olma gibi bir durumu var.
  • cro magnon  (25.11.11 19:15:51 ~ 19:17:13) 
wifiden dolayı telefonuna fatura gelmez. wifi kesildiğinde 3g üzerinden otomatik bağlanmış, internet kullanmaya devam etmişsin.


  • 584  (25.11.11 19:16:51) 
bazı uygulamalar wi-fi falan hiç bakmadan edge/3g sömürüyor. ondan olabilir. ya da tarayıcı ayarlarında öncelik şebekededir.


  • zaraeta  (25.11.11 19:17:55) 
3g'li değil telefonum, samsung corby.

o zaman tarayıcı ayarlarına bir bakayım..

yani vodafone'a çemkirmelik bir durum yok anladığım kadarıyla, püh =)


çok teşekkürler herkese.
  • vercingetorix  (25.11.11 19:22:31) 
internet profillerinden bağlandığınız wi-fi'yi seçmeniz gerek. 3g'den bağlanacağınız zaman da yine tarayıcının ayarlarında aynı işlemle değiştiriyorsunuz.
wi-fi'ye bağlandığınız anda onun üzerinden giriş yapmıyor tarayıcı. hangisinden bağlanacağını belirlemeniz lazım yani.

  • hayal bilgisi  (25.11.11 19:32:05) 
hayal bilgisi: telefonumda 3g yok ki =/


  • vercingetorix  (25.11.11 19:36:40) 
corby de internet kapatılamıyor bildiğim kadarıyla.
3g yoksa edge üzerinden bağlanmıştır. ekranın üstünde E yazıyorsa bağlıdır.

  • sttc  (25.11.11 19:40:06 ~ 19:40:40) 
3g olmamasi data hatti kullanamaycagi manasina gelmiyor.

edge ayarlarini silerseniz baglanmak istese bile baglanamaz. isinizi saglama almis olursunuz.
  • entrapmen  (25.11.11 21:04:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.