dudaklarımda bir iki gündür uçuklama öncesi kaşınma/gıdıklanma var. önlem?

uçukladı uçuklayacak. öyle bir his var.
daha önce de böyle olduğunda uçukladığı oldu.
uçuğun meydana gelmemesi için ne önlem alabilirim?

asiviral sür hemen veya zovirax

  • azurre  (24.11.11 13:35:31)
faydasi oldugu soylenen bir kocakari yontemi:
tahta (metal kasik olmaz) bir kasigi ocakta, ateste isit ve ucugun cikacagini dusundugun yere bastir.

  • dahinnotha  (24.11.11 13:44:24)
bir kısım insan da bir pamuğa biraz aseton dök üstüne bastır der. yakmalı yöntem işe yaramıyormuş.

  • polyester kelebek  (24.11.11 14:04:06 ~ 14:04:19)
(bkz: vectavir)

  • istanbul beyefendisi  (24.11.11 14:17:55)
vicks sür, sarımsağı ikiye ayırıp üzerinde gezdir, çay kaşığını çok olmayacak şekilde ısıtıp dudağına yaklaştır, çay poşetini ılıkken dudağının üzerinde tut biraz.

  • bitter cikolata  (24.11.11 14:31:12)
doktora gitmeni öneririm.

not: doktor değilim.

dip not: kadınsı lezbiyenim.
  • dis fircasi  (24.11.11 14:35:42)
uçuk bağışıklıkla ilgilidir.
yüksek ateş, bağışıklığın düşük olması v.s. uçuğu tetikler.
eğer henüz uçuk çıkarmadıysanız bağışıklığınızı yükseltmeye çalışın.bol bol meyve, sebze tüketin, c vitaminini ihmal etmeyin.
bir kaç gün immuneks takviyesi yapabilir, gece uyumadan önde 1 tane c vitaminli aspirin içerek vücudu rahatlatabilirsiniz.
bu arada alkol, sigara gibi bağışıklığınız üzerinde ciddi etkisi olan şeylerden uzak durmaya ve dinlenmeye çalışın. alerjikseniz, alerjinizi tetikleyen şeyi bulmaya bakın, bu arada parfüm, deo v.b kimyasallardan uzak durun. (neredeyse hergüne 1 tane formülü ile toplam 9 uçuk çıkaran bana doktorumun tavsiyeleridir.)

uçuk çıktıysa uçuk kremi (piyasada pek çok marka var, birini seçebilirsiniz)kullanın. sürekli tekrarlıyorsa doktorunuzla görüşün ve hap tedavisi olup olamayacağınız sorun.
  • balik kraker  (24.11.11 14:58:29 ~ 14:59:27)
(git: 286576)

  • balik kraker  (24.11.11 15:03:24 ~ 15:05:35)