Bir kelime google'da kaç kere aratılmış

Bir kelime google'da bugüne kadar kaç kere aratılmış net olmasa da üç milyon aşağı beş milyon yukarı bir şekilde görebiliyor muyuz ?

Google trends'te sanırım gösterilmiyor sayılar.

www.google.com.tr
buraya girip "keyword tool" diye aratıp, ilk çıkan linke tıkla (keyword tool) burada aradığın kelimenin hangi dilde olduğunu hangi ülkede arandığı gibi seçenekleri seçtikten sonra kelimenin aylık ortalama ne kadar arandığını görebilirsin. bu araç sana alternatif keyword önerileri de sunacaktır. (insanlar bunu da arıyor gibi)

yalnız burada dikkat edeceğin bir nokta var.

sol tarafta geniş, tam, öbek diye 3 seçenek var. ingilizce kullanıyorsan (exact, broad, phrase) default olarak geniş gelir (tam yap sen onu). bunları sana kısaca açıklayayım:

tam eşleme olunca yalnızca [elma] keywordünü arayan kişilerin sayısını gösterir. geniş olunca [elmalı turta tarifi] keywordü de elma kelimesini içerdiğinden sonuca içine elmanın dahil olduğu herşeyi ekler.
öbek ise "2 kelimeli" keywordlerde kullanılır örnek: "televizyon tamiri" kelimenin başına ve sonuna herhangi bir ek gelebilir. örnek: istanbul televizyon tamiri.
  • crystalsoul  (22.11.11 14:10:33 ~ 14:15:51)