ps3? xbox?

geçen mediamarkt'ta 800 tl civarı şu içinde bir oyun olan ps3lerden gördüm. fiyat normal mi? oyunlar ne kadar? gerçi bir fifa olsa aylarca idare eder ama...yoksa pes mi daha iyi?
çip mip korsan durumları var mı? aleti alıp da oyun alamazsam komik olur biraz :)

son soru: xbox 360 mı tercih etsem? gerçi pek öyle konsola özel güzel oyun çıkmadı ama...

danke schön.

gnctrkcll kampanyasıyla 2 oyun 799 liraya alıyosun şifre lazım olursa mail at atarım ben sana :) ps3 her zaman siker bence oyuncusu daha fazla,xboxta kırıp oynayabiliyosun herseyi o guzel ama psnde cok daha fazla kişi var multiplayer için alıyosan ps3 rulz!

Edit:oyunlarda degişiyo yazıcıoglundan al oyunları yine 0 ama cokd aha ucuz,yeni cıkan oyunlar 120 lira 2-3 ay bekle 90a dusuyo
  • GibsonRules  (26.10.11 11:31:46 ~ 11:34:02)
ps3 hepsini kiramassin. sürüm geyikleri var, kolpa oyun oynayacaksan ps3 tavsiye etmem.

  • sage  (26.10.11 11:45:16)
bu bin yıllık tartışmayı sözlükte yapıyorlar zaten :)

ben ps3 kullanıyorum. eğer orjinal oyun oynamak istersen (benim gibi) ps3 son derece mutlu edecektir seni. Hele bu zamanda alırsan zaten fifanı alsan kalan oyunları eski klasiklerdne başlasan en pahalı oyun 50 liraya filan geliyor.
  • darknum  (26.10.11 11:54:50)
Orjinal oyun & Online oyun ikilisi için kesinlikle PS3. Motion controller lar arasında ise Kinect > Move

  • skywalkeremre  (26.10.11 12:23:02)
ps3'de bizim gibi orijinal firmware kullananlar için takas sistemi mevcut. elindeki oyunu verip, üstüne bir miktar daha verip yepisyeni oyunlara ulaşabilirsin.
misal, benim elimde top spin 4 vardı. bunu takasa verip 50 tl'ye fifa 12 aldım. d&r da fln fifa 12'nin 145 civarında olduğunu düşünecek olursak fena bir sistem değil.
takas için doğubank'da ki dükkanlara başvurabilirsin.
bu arada ps3 "tam anlamıyla" hala kırılamadı. sistem sürüm sorunları var. özellikle yeni çıkan oyunlar son firmware güncellemesi istediği için ciddi sorunlar çıkarıyorlar. ayrıca çalıştırabileceğin korsan oyunlarda online oyun mümkün olmuyor ne yazık ki.
  • pangea  (26.10.11 12:30:51)
x360 al kırdır. istediğin oyunu oyna.
ps3 versiyon falan derken hiçbir şey oynayamazsın online(kırılması durumunda).

yok ben gt5 oynıcam, mgs oynıycam, kz, uncharted, heavy rain oyanyacam diyosan ps3(doğal olarak). onun dışında x360ftw.
  • kim milton nielsen  (26.10.11 12:57:28 ~ 12:58:36)
online oyniycaksan xbox live'ın yıllık ücreti var aklında bulunsun
www.xbox.com (play games with friends online)

  • yuto  (26.10.11 16:19:59)
yahu xbox live'ın neresinin bu kadar üstün olduğunu biri anlatsa bu başlık altında ben de sevinsem?

  • uckac  (26.10.11 18:12:23)
tercihim ps3 oldu, multi oyun (pes, fifa vs.) dolayısıyla :)

  • passion rules the game  (26.10.11 21:24:39)