Pirinç pilavı mı, bulgur pilavı mı?

Neden ?

her ikisi de fakat bulgur pilavının şu yönünü seviyorum akşamdan kalma varsa üzerine yoğurt döküz tuz filan ekleyip yemek gibisi yok. yine de piriç pilavını çoğu zaman tercih ederim tadı daha lezzetli geliyor bana.

  • cemallamec  (25.10.11 21:35:00)
pirinç pilavı. daha lezzetli. tavukla daha güzel. ama bulgur daha sağlıklıymış diyolla.

  • schizophrenia  (25.10.11 21:35:24)
ne açıdan?

  • baldur  (25.10.11 21:36:25)
pirinç. beyaz çünkü severim beyazı

  • tatarcan  (25.10.11 21:36:41)
pirinç pilavı, bulgur çok bayıyor.

  • benceböyle  (25.10.11 21:39:30)
bulgur ve içindeki soğan salça biber mideme dokunuyor. ama bizim oralarda hürmeli denilen bulgur pilavı yok mu ooff.

  • mr fusion  (25.10.11 21:41:27)
şimdi ikisini de severim ama farklı faktörler var tabi. tat ve sağlıktan tut, yapılış şekillerine ve içine koyulan ek malzemelere, ve pirincin ve bulgurun cinsine göre bile değişebilir. ikisinin de ayrı ayrı sevdiğim yapılış şekilleri var. ama kuru kuru yiyeceksek, pirinç pilavı daha güzel gelebiliyor.

bunun yanında bulgur pilavı daha sağlıklı. çünkü bulgur, vitamin ve mineral açısından daha zengin ve daha lifli bir besin.
  • ermanen  (25.10.11 21:43:27)
bu arada bazı şehirlerdeki bulgur cidden kocaman filan. bizde ise küçüktür. mesela bursaya gittiğimde bulgur yemem hiç. ne öyle kocaman bulgur tanesi.

  • cemallamec  (25.10.11 21:44:13)
bulgur beni de boğuyor, yerken sıkılıyorum. bir de nedense kafamda yer etmiş artık, fakirlikle bağdaştırıyorum, yerken kendimi kötü hissediyorum.

ama pirinç pilavını her türlü tüketirim.
  • sir gawain  (25.10.11 21:48:51)
bulgur pilavı daha kaliteli bir karbonhidrat kaynağıdır.

  • baldur  (25.10.11 21:51:18)
pirinç ama tel sehrıyelı.
bulgur ama bibersiz napıyım biber sevmem:)

  • cmr_sa  (25.10.11 21:56:00)
bulgur pilavı sıcak veya soğuk farketmeksizin yoğurtla çok güzeldir bana göre
ama pirinç pilavı anca yanında tavuk vs olunca iyi oluyor, kısacası ikisinin de yeri ayrı.

  • uykuyastığı  (25.10.11 21:59:02)
bulgurun çok faydası varmış, pilav kadar tehlikeli değilmiş

ama özünde pilav daha lezzetli bişey
bulgur da bana nedense hep ikinci planda gelir
  • technicalte  (25.10.11 22:03:45)
Pirinç pilavı. Sokaklarda bile satıldığına göre açık ara önde demek.

  • samterk  (25.10.11 22:40:36)
bulgurun glusemik indeksi pilava göre daha düşük, o yüzden şeker konusunda daha sağlıklı.

  • kediebesi  (26.10.11 00:01:57 ~ 00:03:19)
bulgur pilavında daha çok besin değeri vardır.

  • yacox  (26.10.11 11:16:19)