Kul kınadığını yaşamadan ölmezmiş...

bu cümleyi okudum, bildiginiz göt oldum..

size ne hissettirdi? var mi verebileceginiz bir örnek.

(bkz: karma)

  • ataturkiye  (08.10.11 22:20:29)
benim başıma geliyo valla çok fena bişi :)

  • kediebesi  (08.10.11 22:24:37)
tipik bir batıl inanç.

  • baldur  (08.10.11 22:34:45)
  • lancelot du lac  (08.10.11 22:38:25)
hadistir. www.tevhidyolu.net

  • detroitli kizil  (08.10.11 22:39:19)
ben insanların gıcık olduğum mimiklerini yapmaya başlıyorum. bu yüzden kendimden nefret ediyorum bazen.

  • oshamahue  (08.10.11 22:41:09)
batıl inançla ne alakası var. inancına göre ister karma dersin, ister ilahi adalet dersin, ister şu bu dersin ama kesinlikle var böyle bir şey.

  • dento  (08.10.11 22:46:27)
yani sorum aslinda su var mi böyle bir olay basina gelen su adami kinamistim yaziklar olsun demistim, bu yasta bu hallere düsülür mü falan demistim sonra öyle oldum vs. gibi.

  • keseci  (08.10.11 22:46:45)
tamam dento ben de batıl inanç diyorum kendi inancıma göre.

  • baldur  (08.10.11 22:49:56)
eğer bir şey birçok insan tarafından gerçekten yaşanıyorsa ona batıl inanç denemez, baldur.

  • dento  (08.10.11 22:53:09)
Örneğin işyerimde karı koca arkadaşlarım vardı ve benim gibi simitle kahvaltı yaparlardı dairede. Ben de "insan evli olup da işyerinde simitle kahvaltı yapar mi!" derdim kendi kendime. 5 yıl oldu evleneli, haftaiçi evde kahvaltı yapmam sayılıdır.

  • 44  (08.10.11 22:57:05)
okuduğum anda bernie ecclestoneun hayatını kınamaya başladım...

  • p a t r i o t  (08.10.11 23:18:15)
Birini kınayacak olduğum zaman aklıma hep o cümle gelir ve geri adım atarım.Kimseyi kınamamak lazım yaa çünkü "hiç kimse sınanmadığı günahın masumu değildir"

  • ladybug  (08.10.11 23:19:57)
KEsinlikle yaşadığım bir olgu, çevremdende yaşayanlar var.

Çok eleştirdiğim veya kınadığım bazı durumların aynısını ben yaptım, Allahtan basit şeylerdi.
  • efrasiyab87  (08.10.11 23:22:26)
abartı bir söz elbette ama verilen mesajı doğru buluyorum.

kimseyi kınamican aga. tabii ömrünün son demlerinde, yaşayacağını yaşamış biriysen başka.

80 yaşadıktan sonra başına ölümden daha başka ne gelebilir ki?
  • jangara  (08.10.11 23:23:55)
Babam kucukken dedemin yemek yemesinden rahatsiz olurmus. dedem de agzini sapurdatarak yiyen biridir. onun yaninda istah kalmaz insanda.

babam buyudu dedemin o yasina geldi, ben de babamin. artik ayni durum bizde var. ustelik babam da farkinda o kinadigi seylerin basina geldiginin. dislerim yuzunden oyleyim diyerek kendini savunuyor.

ister batil olsun ister karma ya da baska birsey ben bunu bilir bunu soylerim abi yadirgayip kinarsan gun gelir aynisini yaparsin.
  • dahinnotha  (08.10.11 23:33:19)
incilde de vardır, şu şekilde geçer;
"judge not, unless you be judged yourself" (mat. 7:1)
"yargılamayın ki yargılanmayasınız" manasına gelir. tanrı katında da olabilir, dünya hayatında da olabilir.
inanç harici bi bakış açısıyla baktığımızda da mantıksız görünmeyen bi yaşama biçimidir.
  • kalinixta agapi mou  (08.10.11 23:40:57)
her ne olursa olsun, bak ne olursa ama, kimseyi kınamaman gerektiğini öğrenmen gerektiğini öğreniyorsun. harbiden geliyor başına, ya aynısı ya da daha beteri.

  • ahmetdursun  (09.10.11 01:27:49)
öncelikle,

kınamak: yapılan işin kötü olduğunu belirtir biçimde söz söylemek (tdk)

sigara içmek kınanır mesela. alkol almak kınanır. örnek vereyim de anlam pekişsin dedim. "hor görmek" ile "kınamak" farklı kavramlar.
  • cro magnon  (09.10.11 04:32:13 ~ 04:34:19)
halk arasında bazen "büyük konuşma, başına gelir" olarak geçer. çokca rastlanılır. "aa, bu da böyle mi olurmuş. cık cık" daki bu döner dolaşır bulur adamı.

  • 0dy  (09.10.11 04:57:25)
@ cro magnon,

öncesi ötesi bir tarafa, tecrübelerime dayanarak söylüyorum: kınaman yetiyor.

"Aaa içki içiyor(sun), ne ayıp, ne günah, ne sağlığa zararlı bik bik bik" der kişi. hayat da bir nevi, "sana ne aq, sen kendine bak" der. haddini bil(dir)me durumu yani.
  • ahmetdursun  (09.10.11 15:04:10)