Oss Puan Hesaplayici?

google sonuclarindaki hesaplayici motorlarin hepsi farkli sonuclar veriyor. Osym'nin sitesinde aradim, bulamadim. kardesimin puanini hesaplicaz ve bir arkadasi osym sitesinde oldugunu idda ediyor. var mi? siz nerden hesapliosunuz?

osym sitesinde yok iddia eden arkadasınıni icabına siz bakın.

www.ugur.tv
  • rurouni  (16.06.08 13:06:49 ~ 13:07:23)
osym puantaj kriterlerinde her sene ufak tefek değişiklikler yaptığından dolayı alacağınız puanı kesin olarak hesaplayabilmeniz mümkün değildir. ayrıca sınava giren adayların doğru ve yanlış cevapları da standart sapmayı değştireceğinden puan motorları size bir fikir vermekten öteye gidemez. şu anda internette bulunan puan motorlarının büyük bölümü 2007 oss kriterlerine göre puanlama yapmaktadırlar. aradaki farkı yaratan girilen taban puanlardan kaynaklanmaktadır.

umarım istediğiniz bölüme yerleşirsiniz.
  • tannhauser  (16.06.08 14:05:31)
sınav sonuçları belli olduğunda göreceğin yüzdelik dilim ile geçen sene istediğin bölüme girenlerin yüzdelik dilimini karşılarştırmak en mantıklısı diye düşünüyorum. yani öyle olmalı bana nasip olmadı tercih yapmak hiç :)

  • kofteburger  (16.06.08 15:08:14)
dogrutercih mi? sabahtan beri ariyorum buldugum en kotusu o oldu.

bi kere netleri 0,5 ve katlari olarak istiyor, kardesimin 3 tane 0.75 li sonucu var. hatta nokta yerine virgul koyunca sonucu degistiriyor...

- (eksi) rep.
  • theli  (16.06.08 15:35:40)
www.kulturdersanesi.com.tr

www.oss-lgs.com

biz zamaninda kagit kalemle yaprdik bu hesaplari, teknoloji gelisti tabi hey gidi günler hey :)
  • aheste cek kurekleri millet uyanmasin  (16.06.08 15:58:05 ~ 15:58:56)