Hac ziyareti ve vücuttaki Haçlı dövmeleri

18-19 yaşlarımda sıkıldıkça tüm vücuduma Dövme yaptırmıştım.

Yazlık kıyafetlerde (kollar, boyun, bacaklar) belirgin şekilde dövler ortaya çıkıyor.

-Dövme şekilleri Gamalı Haç, angel mary,jesus gibi onlarca dövme yaptırdım.

-10 gün sonra, Mekke'ye Hac ziyareti yapıcam.

-Bu dövmelerden Dolayı İdam edilirmiyim?

-Gitmeli miyim yoksa Gitmemeli miyim?

Fikirleriniz Çok Önemli !!

İdam mı? Şaka yapıyorsun sanırım.

  • goodz  (28.09.11 00:46:42)
valla idam etmesine etmezlerde seninkide ilginç bir kafa birader jesus,angel marry dövmeleri ve hac :) güzel bir sentez :D

  • hede_hodo  (28.09.11 00:48:25)
dövmeler çok görünen yerlerdeyse, ihram olayında falan sıkıntı olabilir. idam edileceğinizi zannetmiyorum ama sınırdışı edilebilirsiniz.

  • royal  (28.09.11 00:49:19 ~ 00:50:31)
" biz de elhamdürillah müslümanız, ne var yani " de :)

  • nedensizce  (28.09.11 00:50:41)
sorunun gercekliginden emin degilim ama güzel bi düsünce deneyi olur bundan.
benim yanitim:bu adamlara güven olmaz,bi bakarsin "negzel bak dogru yolu bulmus derler" ,bi bakarsin "tiz kellesi vurula" derler.

belirsiz,en güzeli hacca hangi kurum götürüyosa ona sormak,diyanet filandir bunun muhatapi.
  • serabetan  (28.09.11 01:01:41)
sonradan musluman oldugunu ve onları sildiremediğini soylersin elhamdürillah müslümanım dersin olur biter.. sonuçta islam hoşgörü dinidir ve sonradan gelenleri buyuk bir hoşgoruyle kabul eder diye düşünmekteyim.

  • andromedus  (28.09.11 01:15:09)
sikseler yeridir

  • anarquia  (28.09.11 01:17:17)
alttan al. gençtik yaptırdık bir hata oldu töbekarım (böyle olmasan da emin ol senin bu durumunu sorgulayacak bir din ukalası hıyara yalan söylemekten bir şey olmaz) filan dersen sanırım bişiy olmaz. özellikle altan alırsan. zira kendini din/ırk otoritesi sanan hıyarlar karşısındaki alttan alınca kilitleniyor tepki veremiyor. Arap'lar da bu durum aynıdır diye düşünüyorum.

Ha bana soracak olursan ne işin var haçta. git fakir doyur allahın hıyarlarına para kazandıracağına ama tercih sizin bize laf düşmez.
  • darknum  (28.09.11 01:27:17)
idam etmezler ama çükünü kesebilirler.

not: bu arada 10 gün sonra ne Hac'ı la?
  • rain  (28.09.11 01:37:16 ~ 01:38:23)
Bu senin yaptığın "Nazi" dövmesi yaptırıp Tel-Aviv'e gitmek gibi bişey.

  • wertyu  (28.09.11 03:22:10)
sallamışsınız bari destekli olsaydı.

10 gün sonra Hac ziyareti yapamazsınız. kurban bayramına daha 1 aydan fazla var.
  • nuisance  (28.09.11 08:26:07)
Hac 365 gün açıktır. istenildiği zaman ziyaret edilebilir. Kalabalık zamanda gitmeyi tercih etmiyorum.

  • voyage  (28.09.11 08:44:32)
hac ne biliyor musun?

duyuru ben malım diye bağırıyor zaten ama neyse.
  • nuisance  (28.09.11 08:50:40)
açıklama yaparım dıye dusunmeyın, kabe cevrsindeki gorevliler dil bilmiyorlar, ihramdan gozukurse acikça soyleyeyim; tamamen adamin canı ne isterse ona kalmıiş. Arabistan,a gelmeden once kafaniza yerleştirmeniz gereken en onemli(hatta tek sey) hak , hukuk aramak diye birsey YOK.

  • The Pleasure of Pain  (28.09.11 08:52:15)
@nuisance :)
HAC neymiş? Malların Kurban ediliş tarihinde, kutsal toprakları ziyaret etmek mi? ortada bir Mallık kesinlikle var.

  • voyage  (28.09.11 09:20:47)
Sayın duyuru ahalisi; çüküme eski sevgilimin adını dövme yaptırmıştım, yeni sevgilim bugün vermeye niyetlendi, sıkıntı olur mu?

  • AhmetVural1987  (28.09.11 09:31:09)
ula yine mi sen ,
koptum, şuku (:

  • technicalte  (28.09.11 09:34:05)
Diyanete göre bu sene ilk uçuşlar 14 ekimde başlayacakmış. Başka ülkelerde daha farklı tarihler de olabilir. yani bu zamanda hac olmaz diye bir şey yok. Yaklaşık 40 küsür günlük bir süreçtir hac. Bazısı uzun yapar, bazısı sadece 3 gün yapar.

  • 44  (28.09.11 09:34:33)
Ziyaret belirli zamanda ve Arafat vakfesiyle birlikte olursa "hac"; belirli bir zamana bağlı olmaya-rak vakfesiz yapılırsa "umre" adını alır. Hac ve umreyi birbirinden ayırmak için hacca, "hacc-ı ekber" (büyük hac), umreye "hacc-ı asgar" da (küçük hac) denir.

kaynak: sorusor.diyanet.gov.tr

yukarıdaki metinden açıkça anlaşılacağı gibi belirli bir vakit söz konusu olmadığında o ziyaret hac değil umre olmaktadır. 10 gün sonra yapacağınız ziyaret de bu nedenle umre olarak adlandırılır. 365 gün yapabileceğiniz vaktini sizin belirlediğiniz ziyaret ise hac olarak adlandırılabilir.
  • kedili madam  (28.09.11 09:38:05)
@kedili madam: 10 gün sonra gidip vakfeye kadar kalıp sonra dönebilir. Bu durumda da hac yapmış olur.

  • 44  (28.09.11 11:02:52)