5500 TL Altin vs Araba

5500 liram var. araba almayi planliyorum. Canakkale civarlari ve izmir'den bildiginiz satilik 87-92 arasi Renault 9 (broadway), hyundai excel ya da suzuki swift var ise haber verin bana.

simdi gelelim altin konusuna. uc dort araba baktim cebimde paramla. simdilik istedigim gibi bir sey bulamadim. acele de etmeyeyim diyorum. kafama gore bir araba bulursam ancak o zaman alacagim. Peki ben bu 5500 lirayi ne yapayim. piyasalardan cok uzaklardayim uzun zamandir. Altin cok yukseldi, doviz bir ara yukseldi falan... Vadem belirsiz, nakite donusturmem gerekebilir kafama gore araba bulursam.

Altin mi alayim sizce?

ben olsam kısa dönem için borsaya girerim. çünkü italyanın vs. kredi notu düşürüldü borsa fırlıyor yukarıya doğru. düşünün derim.

  • altini ser incisi ker  (21.09.11 13:52:33)
Altını boşver bence ağa 2.el araba piyasası iyi şu anda onu iyice araştır ama biraz kredi çekip 0km araba alayım deme.

  • cio35  (21.09.11 13:53:18)
@altini ser incisi ker

borsa deneyimim yok. aslinda tam olarak benim isimi gorecek sey ancak hic bilmedigim seyden para kazanabilecegimi dusunmuyorum

@cio35

ikinci el piyasasi yuksek geliyor bana da. ayrica 5500'un uzerine 1 kurus bile cikmayacagim. denk gelirseniz dedigim gibi arabalara haber edin bana. sahibinden, arabam, araba vs. hepsini takip ediyorum bu arada. dun bir arabaya bakmaya gittim 1.5 saat mesafeye. fotograflarda cok duzgun gorunuyordu, motorda falan sorun yoksa alacaktim. herif dedi telefonda "2 tane kucuk curuk var baska bir sey yok" tamam dedim gittim. araba tavandan, kaputa, kapilara kadar catlaklarla dolu. ayar oldum dondum tabi.
  • jaaaccckkk  (21.09.11 13:59:07)
dolara yatir euro deger kaybedecek.

  • deadorakis  (21.09.11 14:05:04)
İyi yapmışsın yardımcı olmaya çalışırım dün daha brodway satıldı gözümün öndünde 8.500 e 95 model çokta temizdi malum yerli piyasası pahalı oluyo fiat unolarada bak senin elindeki parayla denk gelir ama temizi bulmak zor.

  • cio35  (21.09.11 14:08:53)
@cio35

iste yerlide fiyatlar cok degisken. 85 r9 a 6000 isteyeni de gordum mesela. uno pek dusunmuyorum simdilik aslinda ama ona da bakarim yine.
  • jaaaccckkk  (21.09.11 14:14:01)
bu konuşmalar yapılırken altin'in gramı %0,72 değer kazanarak 104,54tl olmuştur. saygılar...

  • removebeforeflight  (21.09.11 14:24:57)
5500 liram olsa iddaaya yatırır 20.000 yapar daha güzel bir araba alırdım...

  • bisanthe  (21.09.11 15:40:54)
altın bence yataya girdi. kısa vadede müthiş karlar beklememek lazım.onsu 1850 dolar ile 1750 dolar arasında gidip gelecek bir süre daha sanki.

  • detroitli kizil  (21.09.11 15:45:23)
bir arkadaşımda 94 spring var. yakın zamanda satmayı düşünüyor gibi. tüp takılmadı. 75000 km cıvarında. yürür iyi durumda. ankara-izmir filan gidip geldi araba. ama tavan ve bağaj kısmında çadır yanığı filan var. araç ankara-batıkent'te eğer ilğileniyorsan haber ederim.

  • 1917  (21.09.11 16:14:25)
@1917

spring de olabilir aslinda ama ankara cok ters bana. bir de tuplu olmamasi bana fazladan masraf olacak ve bahsettigim miktarin uzerine cikmak gercekten istemiyorum. ayagiklarim yorganin biraz disinda zaten :)
ama km cok azmis gercekten. istedigi rakama satar umarim.
  • jaaaccckkk  (21.09.11 16:21:25)