Hangi Lensi Kullanıyorsunuz ?

Öncelikler merhabalar. Ben 3-4 yıldır kontak lens(miyop) kullanıyorum. Bunca süre zarfında sadece Clear58 diye bir markayı kullanıyordum ve oldukça memnundum. Geçenlerde yeniden almaya gittiğimde artık bu firmanın lens üretmediğini vs söylediler. Dolayısıyla yeni bir marka bulmam lazım.

Kısaca internete bakınca 2 marka dikkatimi çekti. Birisi "Focus Night & Day" bir diğeri ise "Bausch & Lomb markasının Purevision 2 HD" model lensi.

Bu ikisini ya da herhangi birini kullanan veya başka marka lens kullanan, kullanmış olan varsa bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Not: Astigmat yok.

EDIT: şimdi baktım da acuvue 2'nin tüm özellikleri (içerdiği su, lens materyali, BC, DIA) hepsi eskiden kullandığım Clear58 ile aynı. Acaba onu almak daha mı mantıklı olur?

acuvue oasys. johnson & jonhson'ın.

  • sanal uyku  (18.09.11 21:13:23)
Bausch & Lomb markasının Purevision 2 HD kullanıyorum, memnunum. Ondan önce Zeiss kullanıyordum ve sorun yaşamadım.

  • plastik turambar  (18.09.11 21:14:31)
Cibavision Air Optix Aqua > Frequency 55 > Baush & Lomp > Carl Zeiss
Bu dört markayı kullanmış biri olarak nacizhane tavsiyem. Sıralamada rahatlığı göz önüne aldım.

  • AdamFawer  (18.09.11 21:21:55)
ben de bausch & lomb kullanıyorum, son derece memnunum, kesinlikle tavsiye ederim. önceki dandik markamdan sonra ilaç gibi geldi.

  • thejester  (18.09.11 21:30:18)
bausch&lomb kullandım. denemek nasp olmadı ama alırsam bausch&lomb purevision 2 hd alırım

  • neysene  (18.09.11 21:36:53)
focus visitint

  • baldur  (18.09.11 21:52:38)
oasys'i göz doktorum tavsiye etmişti ama benim kullanım sürem biraz uzun olduğu için (sabah 7'den akşam eve gelene kadar gözümde oluyorlar) bulanıklık yaşadım ve kullandığım bir ay boyunca gözümde bir lensin varlığını hissettim.
o yüzden ben de bir sonrakine b&l deneyeceğim.

  • kayranin kedisi  (18.09.11 21:55:51)
acuvue oasys. +1

  • garven  (18.09.11 21:56:16)
Acuvue Advance.

  • sesee  (18.09.11 22:06:25)
BL Purevision. Biraz kalın bir lens ama alışınca ondan başka kullanılmıyor açıkçası.

  • roket adam  (19.09.11 00:30:10)
purevision kullandım, hala kullanıyorum, elimdekiler bitince 2 ye geçicem. alerjik ve hassas gözlerim olmasına rağmen hiçbir sorunla karşılaşmadım.

  • goldentitan  (19.09.11 10:57:37)
uzun yıllardır johnson & jonhson kullanıyorum

son çıkan acuvue oasys'i çıktığı günden beri kullanıyorum. memnunum.

fakat Night & Day daha iyiymiş öyle söylüyorlar...
  • thebitterend  (19.09.11 11:15:09)
bende aynı lensi kullanıyorum(clear58).ben bütün lensleri denedim ama aynı rahatlığı bulamadım. aldıgım yerde kampanya vardı çok ucuza aldım. istersen sana yardımcı olabilirim. karanfil sokakda dost kitapevinin üstünde lens centerdan alıyorum.

  • navigators  (21.09.11 23:10:35)
acuve oasy hydre bilmemne.. diye devam ediyor :)

edite edit: acuve 2 benim ilk lensim di başlarda iyiydi, sonra sonra kötü gelmeye başladı, dediğim model baya ince ve oksijen geçirgenlik oranı filan iyi, misal şuan kesinlikle acuve 2 kullanamam.
  • nedensizce  (21.09.11 23:14:04 ~ 22.09.11 03:23:34)
@navigators:

Biraz nette baktıktan sonra o dediğin Lens Center'ı gördüm. Geçen gün oraya gittim ve clear58 vardı. Hiç maceraya girmedim ve bildiğim lensi aldım. :)
  • laplace in hicbir sey bilmeyen oglu  (23.09.11 20:35:08)