Bordo oda rengi hakkında ne düşünüyorsunuz?

ev yeniden boyatılacak. bir odanın rengini bordo yapmak istiyorum.

çok mu boğar?

mobilyanız krem mi? ya da beyaz mı?

  • kya  (10.09.11 02:11:17)
çok karanlık olur ve o odadakilerin ruh halini bile etkiler. yapmayın, etmeyin.

  • matilda  (10.09.11 02:11:33)
çok boğar, odada zaman geçirmekte zorlanırsınız. az kullanılacak bir odaysa(ütü,çamaşır) belki bi nebze..

  • only the strong survive  (10.09.11 02:16:31)
mobilyalar kahverengi klasik. tavan beyaz olacak o açar gibi ama bilemedim işte... bordoya karşı zaafım var

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (10.09.11 02:17:50)
hangi cephe, kaç m2, kaç tane pencere (hangi boyutlarda), odanın işlevi ne? zemin ne renk, hangi malzeme?

  • loralynn  (10.09.11 02:18:28)
mobilyalar kahverengiyse düşünme bile.

  • cumingsoon  (10.09.11 02:18:52)
yaptırma bence. içeri girince için kararır. ama oda güneş alan odaysa ve perdeyi kapatmadan otururum diyorsan sevdiğin için yaptır derim. beğenmezsen kağıt yaptırırsın olur biter :)

  • kya  (10.09.11 02:24:12)
3+1 evin normal bir odası. büyük değil yani. eskiden sarıydı hafif koyu bir sarı. çok bunaldım bu tür renklerden. farklı olsun istiyorum tavsiyeler alabilirim?

aslında nette harika duvar kağıtlarına rastlamıştım ama...
  • seni sevenleri bir kere uzdun  (10.09.11 02:25:24)
maalesef oda fazla güneş almıyor. vazgeçmeliyim sanırım bu sevdadan :)

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (10.09.11 02:26:28)
tek bir duvar bordo olabilir, diğerleri duvar kağıdı.

  • elbar  (10.09.11 02:26:44)
sanatçı bir kişiliksen, melankolik takılayım diyorsan on numero olur.. ama başka türlü, fena olur fena..

  • toshiro  (10.09.11 02:27:06)
baş ağrıtır gibi geliyor.

  • 0dy  (10.09.11 02:27:20)
en sevdiğim üç renk bordo siyah ve beyaz. bu üçünü birbirine çok yakıştırıyorum. bir oda için bu kombinasyonları en verimli kullanmak nasıl olur?

  • seni sevenleri bir kere uzdun  (10.09.11 02:30:03)
oda güneş almıyorsa, küçükse bir de harika bir depresyon odası elde edebilirsiniz, içip içip eski sevgilileri aramak da cabası! :)
neyse yapmayın etmeyin, tek duvar olabilir de, tüm duvarlar olursa tüm gün o odada depresyona girip uyursunuz. aslında sadece yatak odası olacaksa, loş bir aydınlatmayla güzel bir sevişme ambiansı yakalarsınız.
ayrıca sarı renkten bunalıp bordo yapmak da... :)
ha bir de kendimden örnek vereyim, depresif bir insan olarak bordo perdemle yaklaşık iki yıl yaşadım be daha da fena oldum, insan çok bunalıyor, uzun süre geçirilcek mekanlar değil.
  • loralynn  (10.09.11 02:31:27)
Mavide ekle duvarada ts poseri süfer olur

  • fuskiyenin oglu  (10.09.11 02:40:58)
beyazdan şaşmayın.

  • ermanen  (10.09.11 02:43:09)
zamaninda iki duvarim bordo, iki duvarim lacivertti. cok iyiydi. bogarsa isigi guclendirirsiniz, ayda 1-2 lira bile fark etmez onun harcayacagi elektrik. :)

  • sendelemeden  (10.09.11 02:44:17)
doğal ışık ile yapay ışık aynı şeyler değil. kuzey insanlarının depresif olmasının sebeplerinden biri de doğal ışık pek alamamalarıdır hatta. adamlar için philips özel lambalar üretmiş hatta, doğal ışığa çok yakın olan... mimarlık öğrencisi olarak konuşuyorum, evet.

  • loralynn  (10.09.11 02:58:15)
kaç pencere var ?

  • retarded  (10.09.11 03:10:15)
sevişme odası ise (!) neden olmasın.

  • ben smyrna  (10.09.11 09:30:31)