Sizce Ne yapmalıyım? (Gecenin sorusu :) )

Son 1 aydır Her hafta Bahçede yaptığımız Mangal partileri sebebiyle Bahçemizi Kediler Bastı....
En son Barbekü Gecemizde Kediler mangaldaki Etlere Kadar saldırdılar.
Geceleri Pencereleri Açıp Uyuyamıyorum. Evimizin İçlerine Kadar giriyorlar. En son evin İçinde 5-6 tane kedi kovalamıştım sabahın 4 ünde....
Şuanda Eminim Bahçede onlarca Kedi Var.
Ancak Ben bu durumdan Çok rahatsızım! Bu kedileri uzaklaştırmak için ne yapmam gerek ?
Bazen Norveçteki Irkçı terörist katliamcı ''Breivik'' Olasım geliyor.
Kendimi zor tutuyorum.

Daha Makul Çözümü olan arkadaşlar var mı?

limon kokusundan nefret ederler, limon suyu falan dökebilirsin bahçeye pencere önüne vs... ama çimlere falan (varsa) zarar verir mi bilemem.

  • kob  (03.09.11 02:20:52)
pencerelere kapılara tel takın. bahçeye de bir köpek alın.

  • jupri  (03.09.11 02:22:46)
2 gün yüz vermeyin 3. gün gider abi.

  • hope ender  (03.09.11 02:25:13)
Köpek sahiplenin ya da sokakta gördüğünüz bir köpeği alıştırın çevrenize?

  • vexations  (03.09.11 02:35:08)
Kediler geldiğinde bahçe dışına çekin. Mama, et ya da daha ucuz yiyebileceği şeyleri onlara göstererek koyun bahçe dışına. 2-3 gün bunu yapsanız dışarıya alışırlar aynı bahçeye alıştıkları gibi.

  • pokepoke  (03.09.11 03:45:45)
insan kulağının duyamayacağı frekansta (kedi ve köpekler için rahatsız edici olan) sesler ve sinyaller çıkaran aletler var. onlardan alın

misal
www.solarmarketi.com

google a "kedi köpek kovucu" yazınca çıkıyor
  • delfina  (03.09.11 09:38:13)
Delfina

Lan bu evden acaip bi ses geliyo ne bu acaba deseler ne olucak
  • wessago  (03.09.11 10:19:48)
bambaşkaymışsınız. bahçeli evde oturuyorsunuz ve pencerelerinize tel bile takmıyorsunuz. devam edin böyle. yakında faresinden, böceğine, köpeğinden hırsızına herkes evinize dolacak.

sizin ordaki kediler de çok garipmiş canım. hiç et kokusuna, mangala kedi gelir mi? hayret valla. :)
  • mea maxima culpa  (03.09.11 11:12:09)
@wessago, yok öyle olmuyor... motosikletler de kendilerine saldıran köpeklerden korunmak için buna benzer cihazler kullanabiliyorlar. insan kulağı duymuyor zaten. ama hayvanlara rahatsız edici geliyor

  • delfina  (03.09.11 13:23:22)