[]

parasetemol zararları

Bugün konuşurken laf arasında geçti, parasetemolun zararlı olduğu ve doğal olarak parasetemol içeren ilaçların da zararlı olduğunu (kanser yapma riski gibin şeyler) söylediler bana, doğruluk payı nedir?

Onun yerine içinde ibuprofen anamaddesi içeren ağrı kesici almak daha iyiymiş. Minoset alacaktım şimdi kararsızım


 
uzun süreli kullanımlarda bağırsağa ya da böbreklere zarar veriyor diye duymuştum. özellikle bebeklerin dikkatli kullanması gerekiyormuş. ama bi kerecikten bişey olmaz sanırsam :)


  • schizophrenia  (24.08.11 23:59:49) 
iç gitsin bir şey olmaz... bir ara beyin kanaması tehlikesi vardı bazı haplar için onun devamı o laflar.


  • mr fusion  (25.08.11 00:02:41) 
karaciger sevmez parasetamolu. iceceksen bile sakin abartma. bu bakimdan ibuprofen daha emniyetli.


  • compadrito  (25.08.11 00:04:37) 
cocuklar icin parasetamol iceren ates düsürücü suruplar pek tercih edilmiyor artik. sebebi de bir kac senedir cikan celiskili raporlar, uyarilar.

www.lifeinbursa.com

mide sıkıntınız varsa parasetamol almaniz daha iyi olur, ama parasetamol türü ilaclar agri kesmekten ziyade ates düsürücüdürler.
  • jackofalltrades  (25.08.11 00:11:06) 
Alkol ile etkileşimi de tartışmalı hala


  • muratk18  (25.08.11 02:20:27) 
en tehlikesiz ağrı kesiclirden biri, mideye de zararı yok, lakin aşırı dozda alırsan karaciğer harabiyeti yapma riski var. o aşırı doz da bir seferde yaklaşaık 10 gram (20 tablet gibi birşey>). metabolitleri asetil sistein ile konjüge edilerek vucuttan atılıyor. aşırı dozda kc harabiyeti yapmasının nedeni de vücut asetil sistein stoğu bittiğinde konjuge olmayan metabolitin bünyeye zararlı olması. balgam sökmek için kullanılan asist ile vücudun yapısında doğal olarak bulunan asetil sistein takviyesi yapılabilir.


  • rutubettin  (25.08.11 09:11:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.