photoshopla ilgili bi soru

sevgili 70 milyon tek yürekler,
eyedroppertool ile rengimi seçip, clone stamp tool ile uygulama alanına gidiyorum. tıklayıp rengi uygulamaya çalıştığımda şu resimdeki yazı çıkıyor. nerde hata yapıyorum bu anlatıulabilir bişey mi acaba? :s

clone stample belirli bir alanı başka bir alana klonlarsınız, eğer eyedropper ile seçtiğiniz rengi uygulayacaksınız, brush, fill vs kullanmanız lazım

  • bonjurkes  (19.08.11 14:46:56)
bütün layerlarda yapınca da ayni hatayı mı veriyor

  • all girls dream  (19.08.11 14:47:19)
@all girls dream
layerları nasıl kullnamam gerektiğini bile bilmiyorum. photoshopu bilmiyorum fazla. yapmak istediğim koyu renk bi alandan renk kopyalayıp, açık renk alana uygulamaktı. eskiden yapabiliyordum nasıl yaptığımı unutmuşum :s

@bonjourkes
şırınga ile renk seçip history brush tool ile denedim h.b tool aracı seçiliyken uygulama alanında tıkladığımda hiçbişey değiştirmedi. bişey eksik oldu sanırım
  • ilkinci  (19.08.11 14:52:37 ~ 14:53:16)
alt tuşuna basılı tutarken kopyasını çıkaracağınız alana tıklamanız lazım önce. sonra normal fırça kullanır gibi kullanıp o ilk tıkladığınız yerin kopyasını oluşturacak orda.

  • dwyn  (19.08.11 15:13:26)
önce stamp tool'unu açıp, alt+click yaparak istediğin bölgeden kopyalama yapıp, alt tuşunu bırakarak istediğin yere yapıştıracaksın. seçilecek piksel sayısını falan da ayarlayarak tabi (yani stamp ın büyüklüğünü). eğer seçili bir alanı belli bir renk ile doldurmak istiyorsan o zaman önce doldurmak istediğin bölgeyi seç, bucket tool'unu aç, eyedropper ile renk seç, ve seçili alana tıkla.

  • khomaniac  (19.08.11 15:20:18 ~ 15:21:01)