ehliyet alırken

ben sınavı geçtim her şey bitti dosya elimde. Emniyetten randevu alınıp gidiliyomus sistem değişmiş galiba. eskiden gidip veriyoduk evrakları ehliyeti veriyolardı ogleden sonra.

biri kısaca anlatırsa sevinirim.

ben geçen hafta yeniledim ehliyetimi.

iem.gov.tr sitesine giriyorsun. ordan randevu alıyorsun. istenilen evraklar çıkıyor. bunları not edersin.

randevu numarasının çıktığı sayfanın print-out'unu istiyor. ona hazırlıklı ol.

randevu saatinde gidip parmak izi veriyorsun, dilekçe dolduruyorsun ve evrakları teslim ediyorsun. birkaç gün sonra da gidip ehliyetini alıyorsun.

gayet de tenha idi :)) iyi bir uygulama olmuş sanırsam.
  • mea maxima culpa  (04.08.11 16:59:47 ~ 17:00:44)
bana söyleneni aktarayım;

3 tane mektup zarfı
3 tanne posta pulu
4 tane resim olacak yanında.

vergi dairesine (b harcı için) 253 lira
soforler odasına 20 lira
trafiğe de 70-80 lira yatırıyorsun.

emniyetin int sitesinden online işlemlerden randevu alınıyor tabi önce.
  • biseysorcaktim  (04.08.11 17:00:02 ~ 17:02:54)
b tipi ehliyet harcı 253,30 tl. aman eksik ödemeyin. ben 30 kuruş için bankaya tekrar gitmiştim :S

  • assassine  (04.08.11 17:36:28)
güzel yazmışsınız da ben yine anlamadım. parayı bankaya mı yatırıcam ? vergi dairesine mi?

onun dışında b sınıfı ehliyetim zaten var, e sınıfı alıcam şimdi.

bi de son bi soru sürücü kursu hangi ilçeye baglıysa o emniyet müdürlüğüne mi gidiyoruz işlemler icin?

bu arada il bursa istanbul değil.
  • rurouni  (04.08.11 18:37:48)
bankayla işin yok. vergi dairesine yatıracaksın. ben sakaryalıyım. bana verilen emniyet adresi şu.

sakarya.pol.tr

e ya da b olması yatıracağın harcın miktarını değiştirir yalnızca.

bana sürücü kursu tarafından söylenenler bunlar ben daha almadım.

zaten başka tip bir ehliyetiniz varsa işlem yine mi böyledir bilmiyorum.

valla sıcaklarda bir sürü bürokratik işlemlle uğraşmak zor geldi hala almadım belgemi. zaten lazım değil diyerek 4 5 aydır da sallıyorum. bence neyi nasıl yapacağınızdan emin olmadan çıkmayın dışarı bu sıcaklarda. bursa da çekilmez herhalde şimdi. sürücü kursundan ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz sanırım.
  • dahinnotha  (04.08.11 19:14:15 ~ 19:14:33)