Fender Strat ile Hangi Amfi + Hoparlör

Evet, belki de en çok sorulan enstrüman sorularından biri ile karşınızdayız.

Strat USA Deluxe + Processor + kulaklık ile bazen de Roland Micro Cube ile takılan biriyim.
Daha çok clean-tone çalan biri olarak 500-750TL civarında bir amfi almak istiyorum. Danıştığım arkadaşlar Marshall MG50/100DFX 'i önermiyorum dediler.

E peki neyi öneriyorsunuz? ( Lambalı veya transistörlü kabin+amfi kombo olarak)

Şu anda bir yandan EL34 kullanan bir lambalı amfi yapıyorum. Eminence Legend 1258 12" 75Watt hoparlör alacağım. Ama yine de hazır bir amfi bulundurmayı da istiyorum.

Bir de gitarla kullanılabilecek kaliteli kablosuz kulaklık önerilerine açığım. Hem de sonuna kadar.

rolandlara bak bence.

  • Barki  (02.08.11 11:14:31)
kablosuz kulaklık modelleri hakkında bilgim yok ama kablolu olarak sony mdr-v6 baya iyidir. onun dışında grado, sennheiser, audio technica, akg gibi markaların eğer varsa kablosuz kulaklıklarına bakabilirsiniz, iyi markalardır. grado kulaklıkları öneriliyor genelde gitarla birlikte kullanmak için.

  • insantaklidiyapanmaymun  (02.08.11 11:24:21 ~ 11:30:45)
Fender marka müthiş sesleri olan amfiler gördüm. Deneyerek alacaksan fender amfilerini de dene.

  • vexations  (02.08.11 11:40:10)
laneyleri dene clean / crunch çalıyorsan. lambalı, transistörlü kafa-kabin; hebisinin cleanleri hakiki cleandir. hakiki ingiliz cleani.

  • cgcore  (02.08.11 12:17:41)
mygitar.com a bak istersen sor oraya bir cevap alirsin bu arada gitara nekadar para verdin ?

  • Kozmik_Rakun  (02.08.11 12:18:19)
@kozmik_rakun: Gitarı Amerika'dan getirdim. 1000$ civarı birşey vermiştim iki yıl önce.

@cgcore: Bir model adı önerebiliyor musun?
  • nop  (02.08.11 13:03:29)
laney diyorum.

  • odanesi  (02.08.11 13:06:38)