ilk otel tecrübem olucak :)

evet duyuru ahalisi ilk tecrübem olucak

ne önerirsiniz ? ne tavsiye edersiniz ?

yaklaşık 30 iş günü kalacağım ,

parayı nereye koymalı ?

bilgisayar bırakmalı mı ?

ucuza yemek yolları ?

şunu kullanma buna dikkat et ?

burdan geçirirler aman haa ?

yanında kesin bunlar olsun ?

ve daha bilimum tavsiyelerinize açığım (:

( hemen kötü kötü düşündünüz dee miiğğ :D )

tek başınıza gitmeyin çok sıkıcı oluyor.

  • wessago  (29.07.11 22:08:10)
odada küçük bi buzdolabı oluyor onun içindekiler bedava ve siz tükettikçe yenilerini koyacaklar mutlaka her gün yiyin için onları boşa gitmesin.

  • esenboga  (29.07.11 22:11:08)
minibar ücretliyse en fena minibardan geçirirler, dikkat et

  • kedi olmus gidiyorsun  (29.07.11 22:11:21)
o minibarın önüne duvar örün. dokunmayın bile.

  • ufukcel  (29.07.11 22:13:36)
@wessago , hocam çalışmaya gidiyoz , mecburen tekim , sabah 7 akşam 6 iş olcak , sorası otel işte :) gönül isterdi sevdicekle tatil yapmak ama ne sevdicek ne boş vakit var :(

@esenboga , oha ! umarım öyle bi buzdolabım olur ama sanmıyorum ya , bayaa tırt bi yere benziyodu :D
  • busuta  (29.07.11 22:13:46)
minibarin ucretsiz oldugunu nerden cikardiniz acaba?

  • fundamental  (29.07.11 22:23:02)
Değerli eşyalarınızı, paranızı yanınızdan ayırmayın, odada bırakmayın. Etrafta esnaf lokantası varsa ucuz ve kaliteli yemek yersiniz. Terlik götürmeyi unutmayın. Tırt bir yer diyorsanız ve temizlik takıntınız varsa bir kat da nevresim götürün.

  • sourlemonade  (29.07.11 23:01:09)
busuta, esenboga senle dalga geçmiş panpa aman diyim.

  • madyb  (29.07.11 23:11:19)
o tiki haketmiyodun esenboga *_* gözüm üzerinde @_@ ( beni uyaran tüm panpalara teşekkürü bir borç bilirim )

  • busuta  (29.07.11 23:19:43 ~ 23:20:22)
-terlik ve tırnak makası götür mutaka
-minibar canavarından uzak dur
-dışarıdan yiyecek, içecek abur cubur vs. odana çıkartabilirsin bişi demezler.
-paranı vb. değerli eşyalarını bırakmamaya çalış. paranı bankadan günlük çekersin.
-bilgisayarsız gitme çok sıkılırsın. dışarıya çıktığında odanda bırakmamaya çalış.
-oda anahtarını/kartını sadec sabahları çıkarken resepsiyona ver.
-madem uzun kalacaksın gözüne düzgün birini kestir eline sıkıştır3-5 bişiler ve hep ondan iste ne isteyeceksen.
-kahvaltı dışında otelde yemek yeme
-torrent filan ilgileniyorsan internetin en iyi çektiği odayı iste
-büyük yataklı bir oda iste (rahat edersin)
-kapıda ekstra sürgü vb kilit vardır onu kapat yatarken
-çalışanlarla muhabbetin iyi olursa her işni hallederer (tavsiye ederim)
  • poseidon1  (30.07.11 00:14:22 ~ 00:20:25)
temızlıkcılerın kac gunde bır geldııgnı ve saat kact geldıklerını ogren. sonra sırt cantanı yanına al.. ıcerı gırerken ıcıcek ve yıyceklerını dolaba doldur. mis gibi oluyor ha

  • akapunktur  (30.07.11 00:35:46)
yangin kacis talimatini oku ve iyi anladigindan emin ol
kapiyi arkadan surgulediginden emin olmadan uyuma
odada yanan sigarayla uyuma
parani, kiymetli esyani odada birakma, en iyisi yaninda tasiman (gittigin ulkeye gore degisir bu tabii. sokakta, yaninda 20 dolarin olmadigi icin de olduren var, 20 dolarin oldugu icin de.)
minibarin kapagini bile acma. (esenboga'nin iyi niyetinden suphe ettim dogrusu).
nevresim, carsaf takimi olmasa bile yastik yuzu goturebilirsin.
  • compadrito  (30.07.11 10:09:02 ~ 10:09:41)