Motorsiklet mi // Bisiklet mi ?

Bankacıyım, evimle şube arası 8 km, arabayal gitmek istemiyorum. Diyorumki bisikletlemi gidip gelsem yoksa ufak bir motorsikletmi alsam ? işe bisiklet veyta motorla gidenler varsa bi el atalarsa tam süper olur.

8 km bisikletle gidilirmi demeyin yol kaymak gibin dümdüz.

her zaman bisiklet taraftarıyım ama sabah işe terli gitme ihtimali motoru önplana çıkarıyor.

  • lizard queen  (28.07.11 11:47:48)
Motor tabii ki panpa. Sen buralari amsterdam falan sandin heralde bisikletle ise gitmeler falan. Ayrica hava kosullarina bagli olarak bisikletle cogu zaman gidemezsin. Motorla hem hizli hem de rahatca gidersin.

  • durdenist  (28.07.11 11:52:06 ~ 11:52:38)
bankacısın takım falan terlemen hoş olmaz hele bu yaz aylarında. sen al birtane ufak honda today işini gör :)

  • exodia  (28.07.11 11:52:12)
8 km yine de çok. yani ter ve işinizin özelliği nedeni ile. ama tabi bisklet.

  • ben smyrna  (28.07.11 11:52:24)
çok terleyen biri olarak bisikleti elemek gerekecek o zaman, ucuz ufak yollu motorlardan ne tavsiye edersiniz ?

  • tombalabala  (28.07.11 11:54:38)
ufak bi motosiklet alip rahatca gidip gelebilirsin. motosiklete bindikten sonra zaten ise gidis gelis disinda da kullanacaksin, daha buyuk, daha iyi bisey alacaksin.

  • nawres  (28.07.11 11:56:39)
paran varsa vespa al panpa.

  • nawres  (28.07.11 11:57:05)
piaggio fly

  • lizard queen  (28.07.11 11:57:37)
Bankacisin panpa dusuk faizli kredi cek al bi chopper hayatin tadini cikar.

  • durdenist  (28.07.11 11:58:34)
www.akulumotor.com

al hiç sorun yaşama çevre dostu ol.
  • reflex  (28.07.11 12:01:26)
motosiklet forever! ama bi de bisiklet al at kenara (yer varsa). erken kalktığın günler canın isterse sallana sallana pisikletle gidersin.
motr tipi için de caddede bada bada gitmeyi seviyorsan çapır, h.sonu dağa ormana giderim, çamura toza bulanırım diyosan enduro al. ama muhtemelen sıkutır alacaksın. 150'lik bişi işini görür.

  • jimicik  (28.07.11 12:15:00)
her sabah 8 km çekilmez ki bi de hadi diyelim geç kalıyosun..

motor diyorum.
  • mahnita  (28.07.11 13:04:20)
birde 2.el motor alınırmıki yau ? 2.el araba alıyoruzda neden 2.el motor alınmasın diye aklımdan geçiyor ama sıkıntısı falan varsa anlamam imkansız :)

  • tombalabala  (28.07.11 13:14:41)
motor al bence de ufak cc li bir tane
tısır tısır gidersin
takımla kravatla filan perişan olursun yollarda bisikletle

bir ara ben de şu tarz bir motorlu scooter düşünmüştüm takımlar oturunca buruşmasın diye (bankacıyım :)

www.goped.com
  • sli  (28.07.11 13:30:28 ~ 13:37:23)
piaggio x8 200 ya da aprilia scarabeo da olabilir. kymco nun da güzel ve ucuz scooterları var.

  • n62  (28.07.11 13:45:02)
ilk motorun olacaksa ikinci el daha iyi bence, hem ogrenme asamasini atlatirken motora bisey olsa icin gitmez hem rodajla neyim ugrasmazsin hem de daha ekonomik.

  • nawres  (28.07.11 13:57:28)
8km hiçbişey değil. İstanbul'da her gün daha uzun yolları bisikletle gidenleri tanıyorum. Güzergahınız çok sakat değilse bisiklet gayet makul bir seçenek olabilir.

Scooter almayacaksanız motosiklet kolay iş değil. Eğitim, ehliyet, kuşam, pek çok masraf yapacaksınız, emek sarfedeceksiniz ve vakit harcayacaksınız.
  • 386 dx  (28.07.11 13:58:04)
vitesli motorda da takım elbisen buruşmaz sadece ayakkabının sol tekinin burnu zamanla aşınır ama zaten iş pabuçlarınla binme. kıro bi hareket. kask-mont-eldiven eminönünden 500tl civarı halledilir. kurs-ehliyet vs. 500tl civarı. motor sürmenin keyfi paha biçilemez+bi ömür boyu..
dikkatli sür ama. bi de yarım kask alma özentiler gibi.
anlayan birine göstererek 2. el almakta bi sorun yok. vergi borcu olmadığından emin olun ama.
  • jimicik  (28.07.11 14:12:31)
mondial in birkaç scooter modeline baktım fiyatlarıda uygun görünüyor.
50 revial 1.961
100 royal 2.167
150 mash 2.465

bilen kullanan var mıdır?
  • tombalabala  (28.07.11 14:22:55)
www.motosiklet.net

şuradan kullanıcı deneyimlerine bakabilirsin.
  • n62  (28.07.11 14:32:10)
mondialin scooterları çoğuna göre iyidir hatta diğer çin mallarının hepsinden iyidir. ama yinede ucuz bir scooter yerine yamaha honda aprillia falan tavsiye ederim. görünüşte performansta olmasada uzun ömür işçilik malzeme kalitesi gibi avantajlarla öne çıkıyor. yoksa mondial scooterınız absli diye güvenip freni köklediğiniz motor mobiletler gibi kızaklayarak yan yatabilir.(abs sistemi çalışmıyormuş her nasılsa o modelde) bir nevi elektronik aleminin piranhası suny si gibi bu aletler. tavsiyem değildir vermişken az daha paraya kıyıp aprillia scooter alsanız tatmin olursunuz emin olun. hiç olmadı gidip görün aralarındaki farkı anlayacaksınız. iyi kaçandan çok iyi duran* motora önem verin.

  • cura ut valeas  (28.07.11 16:28:43 ~ 16:31:10)
al bir tane honda today 50 cc 8 km miss yakmaz benzin falan o yok büyük olsun az biraz dersen vespa al.

  • exodia  (28.07.11 17:22:13)