bu gece 12den sonra içsem

yine de kandilde içmiş sayılır mıyım ?

birincisi cok canım icmek istiyo ama kandile saygım var kandil aksamı icmek istemiyorum

ikincisi normalde her aksam calısıorum, bi bu aksam calısmıorum o da bosa gitsin istemiyorum :)

Kandil sadece bu gece değil. Bu gece ve ertesi gün diye biliyorum ben. Ama pratikte o günün gecesi olarak geçior sanırım. Benim önerim içme :)

  • turkishblue  (15.07.11 22:04:56)
@turkishblue. bi saat içinde herkes görüslerini yazsın. istatistiklere bakarak (evet/hayır) hangisi cok geliyorsa öyle yapacağım

  • siypancak  (15.07.11 22:06:58)
normal zamanda içmek helal mi ki, kandili kafana takmışsın.

  • prdeay  (15.07.11 22:07:58)
evet, yine de kandil gecesi içmiş sayılırsın. dini olaylar GMT bazlı zamandan bağımsız dönüyor abi.

  • deeperdown  (15.07.11 22:08:40)
hocam alkol yerine üzüm falan yesen? ne şiş yansın ne kebap

  • technicalte  (15.07.11 22:13:18)
kandilin neyine saygın var?? oruç mu ki bu da oruç tutan insanın yanında yemek yememek gibi kandile saygın olacak?? takıl kafana göre. bireysin en nihayetinde.

  • hiçbirşeyyok  (15.07.11 22:13:35)
ic panpa, ben de icicem, kandil geceleri kandil olalim;

"sevap almak icin iceriz sarap
icmezsek oluruz ducari azap
senin aklin ermez bu baska hesap
meyhanede bulduk biz bu kemali

kandil geceleri kandil oluruz
kandilin fitili oluruz
hakki gostermeye delil oluruz
fakat kor olanlar gormez bu hali"
  • nawres  (15.07.11 22:16:44)
saatini 2 saat ileri al şimdiden başla içmeye

  • hizli sperm  (15.07.11 22:25:21)
Bugün Melekler yoğun çalışıyo
Gözden kacarsin
Bak sevdicagzda telimi acmiyo
Var sen düşün
  • benlik bu kadar  (15.07.11 22:27:12)
ne yapıyorsan yapabilirsin ancak miladi takvimle hicri takvimi birbirine karıştırma.
ha ayrıca andilde içmeye böylesine şüpheyle yaklaşıyosan bir gecede içmeyiver ne olacak. inan bana ölmezsin.

  • etna  (15.07.11 22:33:51 ~ 22:34:06)
  • chuck  (15.07.11 22:59:19 ~ 22:59:51)
içme dostum, abdest al namaz kıl, dua et. yarın içmek istersen iç.

  • kya  (15.07.11 23:26:50)
bence de bu geceyi boşa geçirme. her zamankinden farklı şeyler yap mesela. kandilin havasına uygun birşeyler. içme bence. bi kere içmemekten bişey olmaz :)

  • 0dy  (16.07.11 01:57:08)
iç kardesim iç. Kandil falan uydurma ya. Saygı duyman yersız bıkere. Zaten allah falan da yok. Olsa gorurduk. peygamber de senın benım gıbı bı ınsan. Gozunde buyutme o kadar. :)

  • Cimo  (16.07.11 02:47:02)