otobüs duraklarındaki adamlar

bu adamların yaptığı iş tam olarak ne? nereye bağlılar ve neyi koordine ediyorlar? (sürekli cep telefonu ile konuştukları için soruyorum)

otobuslerin kalkis/varis saatlerini kontrol ediyorlar, denetliyorlar diye biliyroum. hareket amirligi diye geciyor. iett'ye baglilar.

  • nawres  (14.07.11 22:05:31)
Minibüs duraklarındaki adamlar da genelde orta yaşlı, çevresi tarafından sevilen ve işsiz kalınca o göreve yerleştirilen amcalar oluyorlar, her geçen minibüs 1 lira veriyor falan

  • roket adam  (14.07.11 22:28:47)
avcılarda e5 üzerinde bi tip var bu aralar dediğin gibi. sanki durak mafyası tadında bi şey, büyükçekmece tarafına giden otobüslerden toplayabildiği kadar topluyor, hayır bi şey yaptığı da yok, anca telefon elde konuşuyor. bazı muavinler para vermemeye çalışıyor ama yanaşıp istiyor bizimki. otobüslere yolcuları yönlendiriyor sanki ama onu oraya kim koymuş bilmiyorum. bundan bi önceki daha iyi yolcu topluyordu.

  • bumbum  (14.07.11 22:50:41)
benim denk geldiklerim iett'ye bağlı ve denk geldiğim her zaman, duraktan vaktinde kalkmayan veya ara duraklarda dakikalarca bekleyen özel halk otobüslerini dürtüyorlar.

  • tedirginlik hucresi  (15.07.11 00:15:16)
otobüs duraklarında olan adamlar halk otobüslerini denetleyen adamlardır. bunların kendi kurdukları bir mekanizma vardır. dakika ile i$ yapaıyorlar aslında. duraklarda sallana sallana adam toplamak falan kızdıkları hareketlerdir.

iett'nin denetimlerinden ziyade bu daha önemlidir bu halk otobüsleri için.
  • robinbook  (15.07.11 01:16:40)