blogger'a giris 101

iyi geceler panpalar ve panpisler,

blogger'la ilk defa isim oldu, ufak biseyler yapiyorum da, simdi yayinladigimiz her kayit bir oncekinin ustunde yer alacak ve boyle devam mi edecek?

sayfalar diye bisey var ya, diyelim ki 3 tane sayfa olusturdum; anasayfa, bilgiler, hakkinda diye.

yeni olusturacagim kayitlarin bir kisminin "anasayfa"da bir kisminin "bilgiler" sayfasinda, bir kisminin da "hakkinda" sayfasinda yer almasini saglayamiyor muyum? anasayfa disindakiler statik ve her eklenen kayit anasayfa'da mi gorunuyor?

o "sayfalar" kısmında kayıtları değil de kendin yaptığın özel şeyleri yayınlıyorsun. dediğin gibi ana sayfa, bilgiler gibi.

ne eklersen en son o üste çıkar evet. ama kayıt sayfasındayken yazının tarihiyle oynayıp diğer yazılardan önce görünmesini de sağlayabilirsin.
  • rectoa  (07.07.11 00:37:32)
ha bide her kaydı yayınlamayabilirsin. istediklerini taslak olarak da kaydedebilirsin.

  • rectoa  (07.07.11 00:38:05)
benim istedigim ustte anlattigim sekilde, farkli sayfalar olsun ve bu sayfalara istedigimde yeni kayitlar atabileyim. boyle bir sey mumkun degil galiba blogger'da?

alternatif ne var?
  • nawres  (07.07.11 00:40:15)
mesela etiket koyabilirsin. kayıt sayfanda etiket kısmı olur. kategori gibi kullanırsın. misal futbol diyelim etikete. sen ne zaman futbol hakkında yazsan etiketi de futbol yaparsın, blogda da futbol etiketine tıklayanlar o yazılara ulaşırlar.

ayrı sayfa olarak bloggerde öyle bir şey yok galiba. zaten 10 sayfa veriyor en fazla diye biliyorum şimdilik.
  • rectoa  (07.07.11 00:52:04)
blogger'da bunu yapmak mümkün değil, sayfalar statik içerik içindir. bunu yapabileceğiniz şekil domain ve hosting alıp wordpress kurarak olur ancak.

  • cinna monster  (07.07.11 02:32:05)
Wordpress +1

Wordpress'te kategori mantığıyla yapabilirsin istediğini.
  • jaaaccckkk  (07.07.11 11:42:32)
sagolun panpalar, wordpress'e baktim biraz, dediginiz sekilde, istedigimi yapabiliyorum menu - parent menu falan. biraz daha karisik blogger'a gore ama olsun.

  • nawres  (07.07.11 11:59:21)