para harcıyamıyorum çıldırıcam

öyle çok param olduğundan değil. 5 liram da olsa 500 liramda olsa harcıyamıyorum. inanılmaz bir cimrilik var ki adı cimrilikse. hani çok zor bir durum yaşamadım parasız kaldım da değerini biliyorum o değil gerçi daha 19 yaşındayım hani zaten çok bişi yaşamadım ama yine de bu da ihtimallerde değil.

gidip o kadar para verip sinemaya gitmek bile saçma geliyor. hele yol paraları çok param gitmesin diye ne yollar yürüyorum bilemessiniz.sadece kıyafet aldığımda biraz açık el davranıyorum. ama bu sefer de aldıktan sonra lan o kadar para verilir miydi? diyorum. kaç kere o yol parasını vermiyim diye adatepeden c.bostana yürümüşümdür.ama arkadaşlarla içilir falan o zaman para harcıyabiliyorum. ama en fazla 2-3 bira bir tekila chot kadar.

ne olucak bu durumum bilmiyorum. psikolojik bir sorun mudur yoksa böyle devam et hacı en azından para çok biriktirirsin olayını mı yaşasam. bi yardım edin. nolcak benim bu durumum.

not: bana ver demeyin paran varsa. minibüse binmiyorum yürüyorum o derece cimriyim kimseye zırnık koklatmam. benim benim hepsi benim :))

bence sıkıntı yok, istediğiniz yere harcayacaksınız elbet. sinema vs. olmaması normal.

minibüs düşündürücü de, gençsiniz, vaktiniz varsa yürüyün, bir şey olmaz.
  • magara adami  (06.07.11 19:40:53)
ilgin olan şeylere para harca senin için değerli olan şeylere. atıyorum oyunlara ilgiliysen git oyun nesneleri al, filmlere ise film koleksiyonu yap ya da ne bileyim sevdiğin bir arkadaşın varsa onun gözünde daha da değer kazanmak için arada ona bir şey ısmarla, hediye al. değer verdiklerine para harcarsan üzülmezsin hem de o kadar.

  • insan opusen hayvandir  (06.07.11 19:43:45)
kendi kazandığın parayı harcamayı öğreneceksin, elindeki parayı idareli kullanmayı öğreneceksin. Buna zamanla alışırsın, cebinde minibüs paran varsa sadece, yürümen gerekecek vs. hayat böyle :)

  • bonjurkes  (06.07.11 19:44:54)
"zengin olacak hastalığı"na yakalanmışsınız.

  • falandankorkmamfilandankorktugumkadar  (06.07.11 19:44:55)
@genel olarak

değer veremiyorum işte o tür şeylere. ne alsam yada almak istesem beni sevindirip sevindirmeyeceğini bilmiyorum. elektroniğe bile :(
  • c1b2k3  (06.07.11 19:50:30)
Pis bi cimrisin. Allah kurtarsın.

  • yarmasimo  (06.07.11 19:55:32)
Büyük ihtimal sevgilin yoktur senin :))

  • eksi  (06.07.11 20:03:10)
terk edileceksin, yakındır.

  • bubezleeb  (06.07.11 20:03:20)
@eksi

bingo. :)) evet yok :)
  • c1b2k3  (06.07.11 20:08:46)
panpa bence hayatta elle tutulur birşeyler yapmıyorsun. zira ben de, kendimi işe yaramaz hissettiğim zamanlarda kıyamıyorum parama. ama önemli bir şey başarmışsam o gün, karun gibi savuruyorum. olay bu bence.

  • deeperdown  (06.07.11 20:17:58)
bişeylerini sat. bişeyin ne kadar para edeceğine karar ver. "şu şu kadar eder, bundan aza da verilmez" ya da "şu şu kadar eder daha fazla etmez" demeyi öğrendiğinde daha rahat verebilirsin paranı insanlara.

senin korkun kazıklanmak. "aman kazıklanmim" demekten tüm bunlar... hatta enayi yerine konma korkusundan...

yap dediğimi.
  • numbernine  (06.07.11 20:45:31)
eat pray love
127 hours
ınto the wild
fight club
sırasıyla izle geçer
  • libertyaddict  (06.07.11 20:51:03)
tankut detected :) bi sevgili bul, kızı kaybetmemek için para harcamaya alışırsın belki, o da olmazsa ayrılırsın zengin olursun işte böyle böyle.

  • ekaterina  (06.07.11 21:23:54)
ben de tam tersi giysiye para harcamıyorum. yola, yemeğe pek acımam. elektronik manyağı olmama rağmen bir şeyin parası 600 tl'nin üstünde ise 234092384 kere düşünüyorum :)

  • hububrad  (06.07.11 22:11:28)
fırsat bulursan gir bi yere bi süre çalış. oradan kazandığın parayı harcarken açılırsın muhtemelen. bende öyle olmuştu.

  • okumakistiyorumburadakileri  (06.07.11 23:48:41)