SSK

Küçükken bir yerde çalışacaktım. Adamlar benden kimlik fotokopisi, fotoğraf filan istemişti ssk yapmak için. Ben de götürmüştüm. Ondan sonra adamlar yaptı mı yapmadı mı hiç bilmiyorum. O günden bugüne de hiç ssk lı bir işte çalışmadım.

Şimdi bu sosyal güvenlik reformu gündeme gelince kafama dank etti. SSk lı olup olmadığımı nerden kontrol ettirebilirim? Ssk.gov.tr ye baktım ama bulamadım.

  • etna  (26.04.08 16:07:39)
verilen sayfada "tc kimlik no ile sorgulama" var.onu kullan

  • gregory  (26.04.08 17:05:21)
konuyla alakli degil ama meraktan ben de tc kimlik numarami yazdim ve ben de kayitli ciktim hic bi iste felan calismadim ogrenciyim ben 5 gun calismis gorunuyorum basima bi is gelir mi ?

  • maresalx  (26.04.08 19:44:41)
@maresalx: benim gibi olabilirsin sen de. zamani vaktiyle yapilmakta olan evimize insaat iscisi gibi ssk baslatmisti benim baba. aile esrafina bir sor, eger bagkurlu falan cikmis olsaydin adini kullanarak sirket kurmus olabilirler diyebilirdik ama ssk dan oturu bir sorun cikacagini zannetmiyorum (emin degilim).

  • entrapmen  (26.04.08 20:38:02)
ben de yazdım ve 47 gün çalışmış görünüyorum, ki stajdı bu. Maaş vermemişlerdi, sigortayı ödemişler en azından. Yine de maaş vermeyip sigorta ödemek gibi bir şey var mı? Stajın ortalarında maaş vereceklerini söyleyip, sonra vermemişlerdi... Aslında biraz karışık neyse...
oradaki "kazanç" yazan yer benim adıma ödenmiş prim mi oluyor?

  • late viper  (27.04.08 04:36:07 ~ 04:43:44)
@late viper: kazanç yazan yerdeki seni brüt ücretin oluyor. gerçekten çalışmadıysan asgari ücretten gösterilmiştir büyük ihtimalle.

@maresalx bi şey olmaz, ne gelebilir başına. iyi bile olmuş. yeni yasadan önce sigortan yapılmış olmuş. en kötü ne olur biliyo musun, hala çalışıyo olarak gözükseydin okulda mediko'ya falan tedavi olmaya gittiğinde "sen ssk'lısın zaten, sağlık güvencen var, git ssk'da muayene ol" derlerdi. ki zaten halen sigortalı değilsin. griş çıış yapılmış. rahat ol, hiçbir şey olmaz.
  • kibritsuyu  (27.04.08 09:56:18)
@kibritsuyu
eşek gibi de çalıştım(zorunlu staj) ama orada yazan parayı almadım;(

  • late viper  (27.04.08 14:47:45 ~ 14:50:31)