Cemaat abisine benzemekten nasıl kurtulurum?

Kimseyi karalamıyorum, cemaat abisi olmayı da olumsuz bir şey olarak görmüyorum. Yani heyecanlılar aradan bir çekilsinler. Ama...

Abi, ben cemmat abisi gibi görünmek istemiyorum. İnsanlar beni "Dindar, dürüst, efendi" bir adam olarak görüyorlar. Bu olaydan nasıl sıyrılabilirim?

İlk tanışmadan bahsediyorum. Biraz samimi olduğum herkes, beni tanıyınca aslında başka biri olduğumu söylüyor.

giyim, saç, bıyık, gözlük.

bunlarda benzeyen kısımlar değiştirilebilir.
  • magara adami  (30.06.11 18:21:30)
saçları uzat dağınık kalsın. sakalı uzadıkça kes. giyimine çok dikkat etmezsen benzemezsin sanki.

  • take me rufee  (30.06.11 18:24:26)
kafa için:
saç modeli,
sakal varlığı, yokluğu, uzunluğunu değiştirmek. ( şu ankini tarif edersen öneride bulunulabilir)

giysi olarak, kumaş pantalon üzerine böğrüne kadar iliklenmiş, düz renk gömlekten kaçınmak. alışverişe zevki sana yakın ve güvendiğin birisiyle gitmelisin. sana ait olduğu hissetmediğin zorlama giysiler giymek de iyi olmaz..

şu anki giyim tarzını da tarif etsen genel hatlarıyla, yine öneride bulunabiliriz.
  • pyro clustic flow  (30.06.11 18:24:48)
Kısa saçlıyım, sakal tıraşı olmak zorunda olduğum bi işim var.

  • theodor  (30.06.11 18:26:12)
eğer ince metal çerçeveli gözlüğünüz ve kısa bıyığınız varsa, veyahut saçlarını belli bir uzunlukta bir yana doğru yatırıyorsanız benzetmeleri muhtemel, bir de magara adaminin dediği gibi giyim belki biraz değişebilir.

  • miown  (30.06.11 18:26:39)
bi kere önce o gömleği çıkar.

  • kayranin kedisi  (30.06.11 18:33:20)
hani rte´nin de sahip oldugu biyik tarzi var ya. yok gibi ama var. oyle olmasin biyiginiz. ya hic olmasin, ya da birakin uzasin Nice gibi olsun, anca oyle karizma olur bence biyik.

  • hjarteblod  (30.06.11 18:34:48)
inciswf.com

bu capsten sonra gözlük de önemli bir rol oynuyor diyebilirim.
  • kayranin kedisi  (30.06.11 18:35:01)
benzeri bi duruma ben düşmüştüm. yani benzetilen kişi ben değildim birini benzetmiştim. uzaktan bakınca sakalı, kel kafası, tel gözlükleri, yüksek bel kumaş pantolonu ve içine soktuğu dikine çizgili beyaz gömleği ile tam anlamıyla cemaat abisi izlenimi vermişti bana. tanıdıktan sonra ne kadar yanılmış olduğumu anladım, düşündüğümün tam tersi koyu ateist bir fizik mühendisi çıktı adam.

şimdi bundan nasıl kurtulunur ? insanların bu gözle bakma nedenleri tamamen giyim, kuşam ve bazı fiziksel özellikler.

mesela eğer gözlük varsa kare modern bir çerçeve olabilir.

kumaş pantolon cep kısımları pileli bol olanlardan değilde daha slim fit dockers tarzı olabilir.

ayakkabı klasik siyah rugan yerine işe de giyilebilecek biraz daha spor bişey olabilir.

gömlek seçimi gene tarif edemiyeceğim ama bol balon gibi şişik olmamalı.

saç traşı çok kısa olmamalı.

en son bu olay sizi çok rahatsız ediyor ise. kökten çözüm istediğiniz zaman görünebilecek bir yere ufak bir dövme yaptırın.
  • orpheus  (30.06.11 18:38:49 ~ 18:40:05)
favorileri uzun bırak biraz.
şu elemanların favorileri gibi.
www.soapopera-salon.co.uk
www.guzeliz.com
  • freddy tayfur  (30.06.11 18:42:50)
sol kulağa küpe

  • saksel  (30.06.11 18:48:10)
cemaat abisi gibi görülmek istememeni pek tabi anlayabilirim ama dindar dürüst ve efendi görülmekten bir insan neden sıyrılmak ister anlamadım

  • senrahatol  (30.06.11 19:37:56)
bağrıaçık gömlek + güneş gözlüğü + sakız + yavşak bir gülüşle şeyh olsan bile müridlerin suratına tükürür. hemde balgamlı.

  • derbeder58  (30.06.11 19:45:20)
kafa yapını değiştir.

  • benlik bu kadar  (30.06.11 19:46:09)
saçları uzat, sakal bırak küpe tak tam adamı olursun.

  • altini ser incisi ker  (30.06.11 19:47:56)
en kötüsünden favori önemli bir unsur, uzun ve biraz şekilli bırakabilirsin. (hafif incelen bir şekilde)

  • dieselsingle2  (30.06.11 20:24:54)
bilieklik kullan bence. yalnız bikeliklik derken; öyle gümüş veya altın künyelerden değil de; bu beyoğlun'da fln satılan deri veya kumaştan olanları kastediyorum.

  • pangea  (30.06.11 21:17:15)
kıyafet ve aksesuarlar, konuşmanın gülsuyu tonunda olmaması, gülmek ve hayattan keyif almak başlıca etkenler sanırım.

  • african rain  (30.06.11 21:52:09)
önce bi o colormatik gözlükleri çıkar...

  • benim de soyleyeceklerim var  (30.06.11 22:32:22)