hangi araba ?

daha önce honda cr-v ile toyota rav4 arasında kalmıştım, cr-v yi eledik ama şimdi başka bir seçenek eklendi yine kararsız kaldım. bmw 3.16 veya 3.18 mi yoksa toyota rav4 mü? ha bir de arabayı ben kullanacağım ona göre yorum yaparsanız, 23 yaşındayım yeni mezun oldum falan filan.

o kadar alakasız arabalar ki nasıl kara vericem bilemedim :D abi tabi ki bmw toyota araba mı onun yanında ama dolu bi tane tabi ki.

  • onexey  (27.06.11 01:47:42)
alacağın arabadan beklentilerin neler? önce buna karar verebilirsen seni memnun edebilecek arabayı çok daha rahat bulabilirsin. söylediğin arabalar aynı segmentte bile değil.

  • kayranin kedisi  (27.06.11 01:52:45)
babam rav4 alalım diye ısrar ediyor, ben de bmw'de bastırıyorum. anlaşamıyoruz, dedim hani karşılaştırma yapabilirsiniz belki şunun şusu iyidir, bunun busu falan. ben de bunları babama söylesem ikna olsa, güzel olmaz mı :)

  • ekaterina  (27.06.11 01:54:19 ~ 01:55:00)
bmw şehir içinde avantaj sağlar, park etmesi rav-4'a göre çok daha kolay.
daha genç işi. rav-4 daha çok aile arabası.
bmw'nin sürüşü daha keyifli.
malzeme ve motor kalitesinde de bmw daha önde.

eğer ortak kullanmayacaksanız bunları öne sürebilirsin. "baba gençken binmeyeceksem ne zaman bineceğim?" de gayet başarılı olabiliyor.
  • kayranin kedisi  (27.06.11 02:06:12)
@kayraninkedisi iste bu, ortak kullanmayacagiz zaten bi beynini yikayayim adamin :)

  • ekaterina  (27.06.11 02:10:36)
o zaman şunu belirt arabayı ben kullanıcaksam benim zevkime göre olması daha mantıklı eğer sen kullanıcaksan o zaman seni daha genç gösterir :)

  • onexey  (27.06.11 02:11:24)
rav 4'ü direkt eleyerek şunu söylemek istedim: 3.18 ve 1.16 demişsin ya, 1.18'in en boş versiyonunu almaktansa 3.16'nın donanımlı bi pakedini al. tabi ilerde modifiye yaparım filan diyorsan ayrı mevzu.

  • i was me but now he s gone  (27.06.11 03:27:53)
bmw'nin hani kasasını almayı düşünüyorsunuz? e46 mı yoksa e90 mı?

gerçi hangisi olursa olsun fark etmez, 3.18 derim ben..

bmw alacaksan giriş motorlusunu alma, hem çekmiyor araba çok sağır gidiyor, hem de bağırınca yok yakıyor.

özet: 3.16'yı ele bence. sunroof dışında bütün donanımlar eklenir zaten sonradan..
  • estruda  (27.06.11 05:01:38)
E90 almayi dusunuyorum ya, tesekkur ederim cevaplariniz icin.

  • ekaterina  (27.06.11 05:38:37)